Mistrovské produkty světa

Redakce
Přehled produktů asociace EISA je poctivě, spolehlivě a svědomitě vybraný na základě výsledků nestranných recenzí a testů všech členských časopisů asociace. Během doby se ocenění EISA stala prominentním a objektivním uznáním pro nejmodernější a nejprogresivnější světové produkty AV elektroniky. Proto se také všichni výrobci cenami EISA Awards po právu pyšní. Bude nás těšit, pokud vám náš výběr poslouží jako spolehlivý a hodnověrný návod při vašich nákupech.


Nejlepší evropské přístroje EISA pro období 2014–2015
Letos se volby konaly v Aténách, kde se sešli šéfredaktoři předních evropských časopisů a webzinů spotřební elektroniky, aby vybrali ty nejlepší aktuální audiovizuální přístroje na trhu. Stereo & Video je prvním českým a slovenským měsíčníkem, který tento seznam v oborech Domácí kino-Audio, Video+Domácí kino-Displeje, Hi-Fi a Mobilní přístroje legálně zveřejňuje. Oceněné fotoprodukty najdete v našem partnerském měsíčníku FotoVideo.

EVROPSKÝ FULL HD TELEVIZOR 2014–2015
Samsung UE55H7000

Orientační cena: 49 990 Kč
Distributor v ČR: samsung.cz
Test ve S&V: 7/14, Vítěz testu, Verdikt Vynikající


UE55H7000 nabízí nejlepší Full HD ve své třídě pro všechny ty, kdo ještě nejsou připraveni na Ultra HD rozlišení. Má přesné barvy, vysoký kontrast – díky technologii Micro Dimming Pro - pohyb obrazu je plynulý, hladký a detailní. Zobrazení je ostré s filmovými parametry a bohaté možnosti nastavení vám umožní nastavit si prakticky cokoli podle vašich představ. Díky ovládání Smart Touch Control plynule obsluhujete veškeré funkce i platformu Smart TV, zatímco čtyřjádrový procesor zajišťuje rychlé operace. Díky bezdrátovému připojení máte přístup k internetu, domácí síti a na obrazovce můžete „zrcadlit“ obsah vašich přenosných zařízení. Diskrétní vzhled Floating Canvas Design tohoto výtečného všestranného televizoru dovoluje vašim očím soustředit se pouze na obraz.

 

EVROPSKÝ SMART TELEVIZOR 2014–2015
LG 55LB870V

Orientační cena: 49 990 Kč
Distributor v ČR: lg.com/cz
Test ve S&V: připravujeme


Můžeme bezpečně prohlásit, že firma LG pomocí vlastní technologie webOS  tento rok změnila koncept Smart TV, neboť poskytla divákovi přirozený,  snadný, výkonný, rychlý a, to zejména, zábavný a příjemný zážitek z připojení  TV k internetu. Nové rozhraní vám umožní přístup k veškerému  multimediálnímu obsahu, od internetových aplikací, domácího obsahu, přes  externě připojené zdroje až po TV vysílání, a to včetně nastavení veškerých  parametrů. To vše rychlostí světla. Obsluha je díky přepracovanému ovladači  Magic Remote velmi intuitivní a interaktivní instalace televizoru je vítanou  inovační novinkou. Kvalita obrazu na 140cm obrazovce je skvělá, s detailní  podívanou ve Full HD TV a širokým pozorovacím úhlem, zatímco celkový  design, s ultra tenkým rámečkem, je právě tak důmyslný jako vlastnosti  tohoto televizoru.

 

EVROPSKÝ 4K ULTRA HD TELEVIZOR 2014–2015
SONY KD-65X9005B

Orientační cena: 120 000 Kč
Distributor v ČR: sony.cz
Test ve S&V: připravujeme


Úhlopříčka, zvuk a Ultra HD rozlišení, vše v jednom úžasném balíčku – Sony  KD-65X9005B je ideální pro ty, kteří hledají vzrušení highendové domácí  zábavy. Ať už prohlížíte vlastní obrázky a videa, sledujete disky Blu-ray a  televizní vysílání v přepočítaném rozlišení nebo nativní 4K materiál, tato  165cm LED obrazovka imponuje, a to zejména díky vestavěné upscaling  jednotce přepočítávající na vyšší rozlišení. Unikátní technologie Sony  Triluminos nabízí širokou škálu přirozených a realistických barev, zatímco  funkce X-tended Dynamic Range dosahuje vynikajícího kontrastu. Podpora  HDMI 2.0, palubní dekodér HEVC a kompatibilita s kodekem HDCP 2.2 vám  dovoluje reprodukovat všechny současné a předvídatelné varianty formátu 4K.  A pak je tu audio. Díky klínovitému designu skříně a opět zdokonaleným  reproduktorům poskytne přijímač autentické basy a ostré výšky vysoké  frekvence – žádný televizor tak dobře nehraje. A pokud žádáte ještě více basů,  připojte bezdrátový subwoofer SWF-BR100.
 

EVROPSKÝ HIGHENDOVÝ TELEVIZOR TV 2014–2015
LG 77EC980V

Orientační cena: 500 000 Kč
Distributor v ČR: lg.com/cz
Test ve S&V: připravujeme


S 77EC980V firma LG zacílila na nejvyšší výkon a na okouzlující design – a byla  úspěšná. Kombinací zakřiveného tvaru obrazovky, vlastního WRGB OLED  panelu a Ultra HD rozlišení, nabízí tento 196cm špičkový displej dokonale  působivé obrazy. Klíčem k tomu je především technologie OLED, jež poskytne  ohromující hluboké úrovně černé barvy, vysoký špičkový jas a jasné a dokonale  rychlé pohyby. Vlastní firemní technologie Colour Refiner odborně zpracovává  barvy a přepočítané HD snímky jsou ostré jako břitva. Obraz lze sledovat ze  širokého úhlu s minimálním snížením jasu nebo barevné věrnosti. Kromě  prvotřídního výkonu LG nabízí vše, na co si vzpomenete, a to včetně vlastní  platformy webOS, pasivního 3D obrazu a kompletního sortimentu přípojek.  Zkrátka, máme tu televizor referenční třídy.
 

EVROPSKÝ PROJEKTOR PRO DOMÁCÍ KINO 2014–2015
Epson EH-TW9200W

Orientační cena: 85 000 Kč
Distributor v ČR: epson.cz
Test ve S&V: 5/14, Verdikt Vynikající


Filmovým fanouškům projektor pro domácí kino poskytuje bezchybný zážitek a  Epson EH-TW9200W kombinuje příkladný velkoplošný zážitek se snadným  nastavením a ovládáním. Tento Full HD LCD model spojuje 2400 lumenů  světelného výkonu a dynamický kontrastní poměr 600 000:1 díky nimž vytváří  působivé snímky (včetně 3D), detailní a vysoce jasné. Přirozenost zobrazení  rychlých pohybů lze vylepšit pomocí vestavěného systému Frame Interpolation.  Instalaci napomůže optický zoom 2.1x, všestranné nastavení vertikálního a  horizontálního posunu, zatímco bezdrátový HD vysílač umožňuje uživatelům  prohlížet HD obsah bez nutnosti připojovat další zařízení. S velmi tichým  provozem a s elegantním vzhledem je Epson skvělým doplňkem do každé  místnosti s domácím kinem.
 

EVROPSKÁ VIDEOKAMERA 2014–2015
Sony FDR-AX100

Orientační cena: 52 000 Kč
Distributor v ČR: sony.cz
Test ve S&V: připravujeme


Majitelé 4K/Ultra HD televizorů si mohou s touto videokamerou natáčet vlastní  4K nahrávky. AX-100 je kompaktní a lehká a představuje pro filmaře dokonalý  tvůrčí nástroj. Obraz zachycuje 1″ Exmor senzor R CMOS přes objektiv Carl  Zeiss Vario-Sonnar T * s 12× optickým zoomem. Několik režimů nahrávání a  snadné nastavení mnoha funkcí, které bychom obvykle očekávali od  profesionálního stroje, poskytují uživateli nad kamerou úplnou kontrolu.  Profesionální verze procesoru BIONZ X umožňuje nahrávání rozlišení 4 K při 25  obr./s, Full HD na 50 obr./s ve formátu XAVCS a také zachycení zpomalených  záběrů při rychlosti 100 obr./s. OLED hledáček, připojení Wi-Fi/NFC, stabilizace  obrazu SteadyShot a výběr scénických režimů zvyšuje radost z práce s FDR- AX100E. Že máte málo 4 K/UHD nahrávek? Už ne…
 

EVROPSKÝ BLU-RAY PŘEHRÁVAČ 2014–2015
Panasonic DMP-BDT700

Orientační cena: 12 250 Kč
Distributor v ČR: panasonic.cz
Test ve S&V: 9/14, Verdikt Vynikající


DMP-BDT700 je nejvyšším letošním modelem Blu-ray přehrávačů Panasonic a  soustředí se především na video a audio nejvyšší kvality. Jeho zdokonalený  chipset UniPhier odděluje zpracování audio a video signálů, zatímco videočást  je schopen zcela vypnout. Výsledkem je audiofilní zvuk dodaný prostřednictvím  samostatných 7.1kanálových diskrétních analogových výstupů a převodníku  DAC s rozlišením 192 kHz/32 bit nebo přes digitální výstupy. Kvalitu obrazu a  zvuku lze ovlivnit prostřednictvím velice podrobných možností úprav – včetně  nastavení barev a gamy – pomocí přehledného rozhraní. Video Full HD z Blu- ray disků nabízí působivé detaily a DMP-BDT700 jej dokáže přepočítat na  rozlišení 4K s certifikací THX. K dalším funkcím tohoto elegantního přehrávače  patří přehrávání externích médií přes USB, SD karty a z domácí sítě (s  podporou pro hi-res soubory FLAC a WAV), plus přístup k firemní platformě  Viera Connect s bohatým obsahem.
 

EVROPSKÝ AV RECEIVER 2014–2015
Pioneer VSX-924

Orientační cena: 15 000 Kč
Distributor v ČR: basys.cz
Test ve S&V: 6/14, Verdikt Vynikající


Tento AV přijímač je vybavený nejaktuálnějšími technologiemi, nabízejícími  nadšenci kina rozhraní HDMI 2.0, kompatibilní se 4K s rychlostí 18 Gb/s a  vzorkováním barev 4:4:4. Tato mocná video výbava je doplněna značkovým  zvukem Pioneer. Zesilovač typu Advanced Energy Direct (7× 105 W) je  doplněný audiofilními D/A obvody – včetně sofistikovaného D/A převodníku ESS  SABRE– což zajistí bohatost a detailnost zvuku vícekanálových filmových  soundtracků. Pro hudební fanoušky VSX-924 podporuje řadu formátů souborů,  dokonce i DSD, a možnosti propojení zahrnují AirPlay i Bluetooth, plus plnou  kompatibilitu s DLNA 1.5. Aplikace iControlAV5 zjednodušuje ovládání a  spolupráci receiveru s tablety a smartphony (iOS a Android). Inspirativní  produkt, který přináší masám highendovou zábavu za opravdu dostupnou cenu.
 

EVROPSKÝ SOUNDBAR 2014–2015
Focal Dimension

Orientační cena: nestanovena
Distributor v ČR: absoluteaudio.cz
Test ve S&V: 9/14


Při návrhu svého prémiového soundbaru se Focal přirozeně soustředil na  reproduktory a vytvořil širokopásmové měniče hluboké pouhých 3,6 cm s  rozsáhlým vyzařovacím úhlem. Soundbar jich obsahuje pět, napájených šesti  zesilovači třídy D, každý s výkonem 75 W. Nízké frekvence do 200 Hz jsou  reprodukovány monofonně všemi reproduktory s výjimkou středního kanálu s  bassreflexovým portem naladěným na 65 Hz. Další šestý zesilovač lze použít k  napájení volitelného externího subwooferu s dvojitým reproduktorem, sestava  tak přináší ještě více působivý basový ideál pro filmové nahrávky a velké  orchestrální kusy. Pokročilý DSP procesor optimalizuje výkon soundbaru podle  typu poslechového prostředí, můžete nastavit fázi a zpoždění k vyladění zvuku  5.1. A když nepřehráváte film (prostřednictvím rozhraní HDMI 2.0), Dimension  může také posloužit jako hudební přehrávač prostřednictvím vstupu Aux,  případně přes volitelný adaptér Bluetooth aptX.
 

EUROPSKÁ AUDIO ZÁKLADNA PRO DOMÁCÍ KINO 2014–2015
LG LAB540

Orientační cena: 12 000 Kč
Distributor v ČR: lg.com/cz
Test ve S&V: 7/14, Verdikt Vynikající


LG LAB540 je nejen tenkým podstavcem ladícím s vaším televizorem, je to  také kompletní domácí kino 4.1 s 3D Blu-ray přehrávačem, funkcemi Smart TV  a možností přehrávat audionahrávky. Je vybavený čtyřmi reproduktory (40  wattů na kanál) v hlavní jednotce doplněný bezdrátovým 160W subwooferem  pro reprodukci hlubokých a bohatých basů. Pro připojení externích zdrojů jsou k  dispozici HDMI port a optický zvukový vstup, zatímco komunikaci s mobilními  zařízeními jistí DLNA, Wi-Fi, Wi-Fi Direct a Bluetooth. USB paměti a další  přenosné zdroje připojíte prostřednictvím USB portu. Bohatou kompatibilitu s  audio kodeky doplňují formáty jako AAC, FLAC a DTS-HD Master Audio. Tento  pozoruhodný a univerzální přístroj lze také pohodlně ovládat přes firemní  aplikace prostřednictvím tabletů a smartphonů.
 

EVROPSKÝ SYSTÉM PRO DOMÁCÍ KINO 2014–2015
Philips Fidelio E5

Orientační cena: 20 000 Kč
Distributor v ČR: philips.cz
Předpremiéra ve S&V: 7/14


Se svými odnímatelnými bezdrátovými a bateriovými reproduktory učinil Philips  Fidelio E5 krok mimo tradiční pojetí domácího kina. Nabízí spotřebitelům  možnost snadno proměnit běžnou stereofonní sestavu na prostorový zvukový  zážitek 4.1. Proměna je jednoduchá – pouze sejmete dvě zadní reprosoustavy  z horní části stereo skříní a umístíte je do pozice surroundových kanálů. Když  se pak vrátíte k přehrávání sterea, hlavní soustavy dobíjejí jejich baterie.  Fidelio se umí bezdrátově připojit přes Bluetooth aptX , dekóduje Dolby  Digital/Pro-Logic II a s dvěma vstupy HDMI se promění na všestranný  rozbočovač pro domácí kino. Kvality a výkon vestavěných výškových měničů s  měkkou kopulkou, širokopásmových reproduktorů a samostatného  bezdrátového subwooferu ukázkově zvládají reprodukci hudby, filmový i  televizní zvuk. A E5 nejen vzorně hraje – krásně také vypadá.
 

EVROPEAN HIGHEND PRO DOMÁCÍ KINO 2014–2015
Yamaha CX-A5000/MX-A5000

Orientační cena: 65 000/73 000 Kč
Distributor v ČR: kbexpert.cz
Test ve S&V: připravujeme
Na oslavu tohoto ocenění bude v ČR uvedena sestava Yamaha CX-A5000/MX- A5000 ve zlatém provedení v omezeném množství dvou kusů.


Vlajkový koráb AV kombinace před/zesilovače z firemní řady AVENTAGE vyniká  svými 11.2 kanály a procesorem kompatibilním s UHD/4K, nabízí pohádkové  možnosti připojení a veškeré funkce, o nichž sní každý seriózní fanda  domácího kina, to vše doplněné o těžkotonážní zesilovač 11× 150 W. Oba  komponenty jsou vybavené tuhým šasi odolným proti vibracím, připojit se  můžete přes symetrické vstupy XLR nebo přes cinche. Tenhle tandem dokáže  oživit i nejnudnější znějící reprosoustavy, CX-A5000 přidává parametrický  ekvalizér srovnání zvukových nedostatků vaší poslechové místnosti, včetně  rozsáhlé správy basů. Všem jedenácti kanálům lze jednotlivě přiřadit  nejrůznější konfigurace. Diskrétní zesilovače poskytují úžasné úrovně výkonu,  celkově je Yamaha CX-A5000/MX-A5000 vynikající volbou pro highendové  domácí kino.
 

EVROPSKÁ REPROSESTAVA 2014–2015
Bowers & Wilkins 683 S2 Theatre

Orientační cena: 103 500 Kč
Distributor v ČR: eurostar-ostrava.cz
Test ve S&V: 6/14, Verdikt Vynikající


Od chvíle, kdy byla v roce 1995 zahájena výroba první série reprosoustav 600,  tato nejpopulárnější firemní řada vyniká využitím mnoha inovativních  technologií. Nová linie není žádnou výjimkou, všechny modely využívají  nejnovější generaci středobasových tkaných membrán z Kevlaru, které  debutovaly před 20 lety. V tenkém podlahovém modelu 683 S2 jsou kevlarové  měniče doplněny párem hliníkových basových měničů, přičemž v celé sérii 683  S2, v menších 686 S2 určených k montáži na stěnu a v působivé centrální  reprosoustavě HTM61 S2 najdete hliníkový tweeter s dvojitou kupolkou.  Zatímco podlahové 683 S2 mohou zdobit každou kvalitní sestavu, v kombinaci  s 686 S2, HTM61 S2 a subwooferem ASW610XP tvoří skvělý vícekanálový  reprosystém.
 

EVROPSKÝ REPROSYSTÉM NA ZEĎ 2014–2015
DALI RUBICON LCR

Orientační cena: 27 000 Kč
Distributor v ČR: daliaudio.cz
Test ve S&V: připravujeme


Tato širokopásmová reprosoustava je součástí řady RUBICON známé dánské  značky. Obsahuje výškáč s měkkou, 29mm kalotou, kombinovaný s páskovým  tweeterem, a celý tento hybridní modul můžete naklonit tak, abyste mohli  poslouchat kvalitní zvuk nikoli jen v jediném optimálním místě. Reproduktor s  16,5cm membránou s dřevěnými vlákny převezme basové povinnosti, přičemž  dva skryté bassreflexové porty podporují nižší frekvence. Elegantní a flexibilní  reprosoustava Rubikon LCR (lze ji také upevnit na stojan nebo postavit do  police) je přesvědčivá při reprodukci stereofonního i vícekanálového zvuku.
 

EVROPSKÝ STEREO SYSTÉM 2014–2015
Marantz SA8005/PM8005

Orientační cena: 34 990 Kč/34 990 Kč
Distributor v ČR: marantz-hifi.cz
Test ve S&V: 9/14, Verdikt Vynikající


Marantz SA8005 dokazuje, že „pouhý“ SACD přehrávač v jediném šasi toho  může zvládnout mnohem víc než pouze kvalitně louskat data zakletá do  jedniček a nul. Kromě svého primárního poslaní nabízí spolupráci ostatním  článkům domácího AV řetězce bohatou nabídkou digitálních vstupů, včetně  technologie DSD–USB. Díky tomu se SA8005 může proměnit ve špičkové  centrum domácí sítě. Tento přehrávač/převodník nalézá ideálního partnera v  integrovaném zesilovači Marantz PM8005 (70 W/8 ohmů), vybaveném vstupem  Phono MM vstup, což ještě podtrhuje univerzálnost tohoto tandemu. Elegantní  a vysoce detailní zvuk systému Marantz je připomínkou dražšího předchůdce ve  firemním portfoliu, sérii Premium, hlavně díky nepřehlédnutelnému poměru  výkon/cena.
 

EVROPSKÝ DIGITÁLNÍ ZDROJ 2014–2015
Sony HAP-Z1ES

Orientační cena: 54 999 Kč
Distributor v ČR: sony.cz
Test ve S&V: připravujeme


Firma Sony, která se do historie spotřební elektroniky zapsala milníky, jako  byly revoluční Walkman, digitální kompaktní disk a SACD, se chápe další  iniciativy a snaží se navrátit hi-fi opět do centra pozornosti spotřebitelů.  Praporečníkem nové technologii Hi-res Audio se stal digitální přehrávač zvuku  Sony HAP-Z1ES s vysokým rozlišením, 1TB pevným diskem a portem USB.  HAP-Z1ES lze připojit k domácí síti prostřednictvím kabelového ethernetu či  Wi-Fi. Kromě jiného zpřístupní i příjem internetového rádia prostřednictvím  platformy vTtuner, ale jeho schopnost kvalitně reprodukovat hudební soubory  přímo z vnitřní paměti z něj činí hudební banku naprosto nezávislou na okolí.  Dynamický a vysoce kapacitní přehrávač HAP-Z1ES posouvá poslech do další  dimenze i díky volitelnému systému DSD (Direct Stream Digital). Dokonalý  digitální zdroj pro všechny vaše stahování ve vysokém audio rozlišení.
 

EVROPSKÁ HI-FI SLUCHÁTKA 2014–2015
OPPO PM-1

Orientační cena: 39 990 Kč
Distributor v ČR: wdq.cz
Test ve S&V: připravujeme


Pozoruhodný debut v kategorii sluchátek společnosti OPPO, která se teprve  etabluje na trhu a její historie neobsahuje příliš mnoho kapitol. Sluchátka  zdobí pečlivá analytičnost, kterou mají na svědomí oba magnetoplanární  měniče pokryté sedmivrstvou membránou, doplněné spirálou hliníkových  vodičů, které zaručují hladkou a přesnější reakci. Tato koncepce nejen šetří  hmotnost, ale oproti konkurenci zajišťuje sluchátkům OPPO PM-1 obrovský  náskok v ostře sledované kategorii citlivost. K tomu připočtěte skvělé basy,  luxusní vzhled a kvalitu použitých materiálů. PM-1 lze právem označit za  nejvíce vzrušující nová sluchátka letošní sezóny.
 

EVROPSKÉ HIGH-END AUDIO 2014–2015
KEF Reference 5

Orientační cena: nestanovena
Distributor v ČR: perfectsoundgroup.cz
Test ve S&V: připravujeme


Už více než 40 let firma KEF své vlajková lodi označuje přídomkem „Reference“  – další ukázkou špičkové kvality jsou aktuální podlahové reprosoustavy  Reference 5. K dispozici jsou barevné varianty Piano Black, Satin American  Walnut a Luxury Gloss Rosewood. V poslechové místnosti se sloupy hrdě tyčí  do úctyhodné výše 1,35 m. Kombinaci čtyř nově navržených 6,5″ basových  měničů, s jemně zvlněnými hliníkovými kužely, doplňuje bodový zdroj Uni-Q,  jenž sestavě propůjčuje nesmírně působivý a realistický zvuk. Dalším plusem  je jeho nadprůměrná citlivost, vynikající basy a hezký vzhled. Suma sumárum  – cena EISA v kategorii High-End Audio je v dobrých rukou.
 

EVROPSKÝ USB D/A PŘEVODNÍK 2014–2015
Asus Esence III

Orientační cena: 47 990 Kč
Distributor v ČR: asus.cz


Asus se těší pověsti výrobce hardwaru pro pokročilé a ve svém katalogu nabízí  i některé z nejlepších zvukových karet na trhu. Žádný div, že své ambice  uplatňuje i v kategorii externích D/A převodníků s audiofilskými parametry.  Firemním reprezentantem je model Essence III, vysoce univerzální  převodník/předzesilovač s technologiíDSD-USB (DSD64 a 128), oplývající  optickým a koaxiálním S/PDIF a AES/EBU digitálním vstupem. Analogové části  jsou pečlivě propracované, ovládání hlasitosti hlídá atenuátor a dual-mono  převodník řídí vyváženou linii výstupu a také optimální úroveň signálu na  sluchátkovém výstupu Mini XLR – se kterým se zpravidla setkáme u  highendových sluchátkových zesilovačů. Výkon převodníku je čistý a přesný a  jeho výsledkem je natolik působivý zvuk, že zahanbí celou řadu tradičních hifi  značek!
 

EVROPSKÝ ANALOGOVÝ ZDROJ 2014–2015
Pro-Ject Xtension 9 Evolution SuperPack

Orientační cena: 69 990 Kč
Distributor v ČR: aq.cz
Test ve S&V: 5/14, Verdikt Vynikající


Historie firemní řady Xtension sahá do roku 2009, kdy se na trhu objevil model  Pro-Ject Xtension 12 s relativně velkým (12″/305 mm) přenoskovým  raménkem. Aktuální model SuperPack konstruktéři osadili kompaktnějším  raménkem (9″/230 mm), vyrobeným z uhlíkových vláken, a přenoskovou  vložkou Ortofon MC Quintet Black. Výsledkem je transparentní, přitom  delikátní zvuk, oplývající detaily v celém přenášeném pásmu a pochvalu  zaslouží i vykreslení prostoru nahrávek. Pro-Ject Xtension 9 Evolution  SuperPack společně s vložkou Ortofon představují sestavu s mimořádně  přitažlivým poměrem výkon/cena.
 

EVROPSKÝ KOMPAKTNÍ HI-FI SYSTÉM 2014–2015
JBL Authentics L16

Orientační cena: 24 990 Kč
Distributor v ČR: vzdy.cz
Test ve S&V: 9/14


Stolní reproduktorový systém svým designem pamětníkům jistě připomene  legendární models L100 ze sedmdesátých let. Kabinet je potažený ořechovou  dýhou a hostí dvě trojice měničů; každý z nich pohání 50W zesilovač. K  dispozici je i bezdrátová distribuce prostřednictvím technologie AirPlay pro  přenosné přístroje společnosti Apple, dále DLNA pro uživatele OS Android,  respektive Bluetooth s NFC. Vstupy USB umožňují nabíjení mobilních zařízení a  kompatibilním strojkům přijde vhod i Qi dobíjecí ploška! Milovníky gramofonu  potěší, že jeden vstup lze využívat i pro přenoskové vložky MM/MC. O  zpracování signálu se vzorně stará technologie Harman Clari-Fi (24 bitů/96  kHz), jejímž hlavním posláním je zlepšit zvuk komprimovaných hudebních  souborů. Tento stylový stolní reprosystém si zaslouží čestné místo v obývacím  pokoji každého hudbymilovného posluchače.
 

EVROPSKÉ HI-FI PŘÍSLUŠENSTVÍ 2014–2015
iFi nano iDSD

Orientační cena: nestanovena


Krásný zvuk mohou bezpochyby vyprodukovat i přístroje velmi malých rozměrů,  iFi nano iDSD je toho důkazem. Tento USB D/A převodník napájí interní  lithiová baterie, kterou je možné dobíjet prostřednictvím USB kabelu,  připojeného třeba k notebooku (PC, Mac). Nabízí až 10 hodin hrací doby. K  dispozici jsou sluchátkový a RCA výstup. Jeden z USB vstupů je kompatibilní s  nejvyšším rozlišením hudebních souborů (až 32 bitů/384 kHz DXD a  čtyřrychlostní DSD256) a dokonce umožňuje přehrávat DSD soubory přímo ze  smartphonu (iOS/Android) nebo iPadu pomocí příslušných aplikací. iFi nano  iDSD je osazeno přesnými „hodinami“ a speciálně vyrobený sluchátkový  zesilovač nabízí jmenovitý výkon 80 mW. Zvuk lze charakterizovat jako  působivě milý, přesný a je nejpozoruhodnějším rysem tohoto strojku. Zkrátka  a dobře – doporučený nákup letošní hifi sezóny!
 

EVROPSKÉ HIGH-END AUDIO ŘEŠENÍ 2014–2015
Avantgarde Acoustic ZERO 1

Orientační cena: nestanovena


Kdo tvrdí, že hornové reprosoustavy musí být velké? Tyto třípásmové aktivní  sloupy jsou vysoké pouhých 104 cm a hluboké 32cm. Lisovaný kabinet hostí  upravenou verzi firemního špičkového 50W zesilovače série XA pro každou z  jeho dvou horn – plus 400W model třídy D Hypex, určený k řízení 30cm  subwooferu. Signály jsou vysílány vždy k jedinému měniči, který se pak  následně bezdrátově synchronizuje s „kolegou“. Nedosti na tom, ZERO 1 je  Plug & Play systém s 66bitovou FPGA technologií a šesti předdefinovanými  24bitovými převodníky Burr-Brown: takže stačí pouze jediné, připojit zdroj  hudby. Rozšířené digitální filtry umožňují vyvážení reprodukce s velkou  přesností a zajišťují její přenos napříč celým zvukovým spektrem. Křišťálově  čistý a vzdušný sound – to je ZERO 1, jenž představuje podmanivou fúzi  futuristického hi-tec designu a vyspělé technologie v kompaktním a uživatelsky  přátelském balení.
 

EVROPSKÝ MULTIROOM SYSTÉM 2014–2015
Samsung M7

Orientační cena: nestanovena
Distributor v ČR: samsung.cz
Test ve S&V: připravujeme


Stylový bezdrátový reprosystém netradičního klínovitého tvaru má v rukávu  schováno několik trumfů. Nejenže dokáže streamovat hudbu z různých zdrojů a  zprostředkuje přímý přístup k oblíbeným službám, jako jsou Spotify a Deezer,  ale dokáže pomocí firemní aplikace Multiroom distribuovat hudbu z tabletu či  smartphonu do dalších M7 reproduktorů ve vašem domě či bytě. Reprosystém  je osazen dvojicí 19mm tweeterů, párem středových 56mm měničů a 10cm  basovým reproduktorem. Systém využívá technologii Bluetooth, hlasitost lze  regulovat pomocí dotykových ovladačů a k dispozici je možnost dekódování  hudebních souborů v kodeku FLAC (až 44,1 kHz/16 bit). Pokud jde o kvalitu  zvuku, M7 neuznává kompromisy a nabízí bohatý a silný sound, který si  troufne i na větší prostory, pokud je toho zapotřebí.
 

EVROPSKÝ POKROČILÝ SMARTPHONE 2014–2015
LG G3

Orientační cena: 13 990 Kč (16 GB); 14 990 Kč (32 GB)
Distributor v ČR: lg.com/cz
Test ve S&V: 8/14, Verdikt Vynikající


5,5″ LCD IPS displej s tenkým rámečkem je ozdobou smartphonu LG G3.  Stejně tak i jeho rozlišení 2560 × 1440, téměř dvojnásobné oproti Full HD.  Fotoaparát zvládne až 13 Mpix obrázky, k dispozici má laserový paprsek,  systém automatického ostření a stabilizátor obrazu. Hudební fanoušci jistě  ocení možnost přehrávání audio souborů ve vysokém rozlišení (192 kHz/24  bitů) a skutečnost, že reproduktor využívá služeb 1W zesilovače. Další vítanou  vlastností je slot microSD karty pro rozšíření paměti, rychlý procesor s taktem  2,46 GHz, silný 3000mAh akumulátor a bezpečnostní systém Knock Code.  Všechny tyto vlastnosti pomohly určit jasného vítěze v kategorii Pokročilý  smartphone.
 

EVROPSKÝ SPOTŘEBITELSKÝ SMARTPHONE 2014–2015
Huawei Ascend P7

Orientační cena: 9 990 Kč
Distributor v ČR: huawei.cz
Test ve S&V: 8/14, Verdikt Vynikající


6,5 mm hluboký Ascend P7, tedy podstatně štíhlejší než většina mobilních  telefonů na trhu, navazuje na úspěchy série Huawei P. 5″ úhlopříčka, rozlišení  1920 × 1080, LCD displej, operační systém Android 4.4.2 KitKat – to jsou jen  některé vybrané parametry tohoto smartphonu. Čtyřjádrový procesor s taktem  1,8 GHz si společnost Huawei vyprojektovala sama. V nabídce jsou dva  fotoaparáty, milovníci selfies jistě ocení 8 milionů pixelů určených pro  nevšední autoportréty, zadní aparát pracuje se 13 Mpix, bleskem a řadou  podpůrných aplikací. P7 kromě toho nabízí působivý design v černé nebo bílé  variantě, a to vše za velmi atraktivní cenu.
 

EVROPSKÁ SLUCHÁTKA 2014–2015
AKG K845BT

Orientační cena: 7 490 Kč
Distributor v ČR: vzdy.cz
Test ve S&V: 4/14, Verdikt Vynikající


AKG sluchátka získala ocenění EISA celkem jednoduše – díky kvalitě zvuku.  K845BT jsou circumaurální uzavřená sluchátka, která používají 50mm  širokopásmové měniče s bassreflexem, mezi velkými náušníky, čalouněnými  jemnou kůží, se klene robustní kovový most. Posluchač může volit mezi  klasickou reprodukcí přes kabel, nebo prostřednictvím Bluetooth (včetně NFC).  Sluchátka jsou lehká, pohodlná a stylová, snadno se složí do transportní  polohy pro případné přenášení či skladování. Při použití bezdrátově baterie  vydrží téměř 8 hodin – nabíjí se pomocí micro USB adaptéru. AKG mají  příjemný vzhled, snadno přístupné ovládací prvky, hluboké basy a dobře  vyvážený zvuk. Jsou ideální nejen pro poslech hudby, ale díky integrovanému  mikrofonu poslouží i při vyřizování mobilních hovorů.
 

EVROPSKÝ TABLET 2014–2015
Sony Xperia Z2 Tablet

Orientační cena: 15 990 Kč
Distributor v ČR: sony.cz
Test ve S&V: připravujeme


Tablet Sony Xperia Z2 letošní porotu EISA oslovil svým štíhlým vzezřením,  luxusním vzhledem a celkovou úhledností. Tento oku libý tablet zapůsobí na  svého majitele i svou úžasnou kvalitou obrazu. 10,1″ LCD IPS displej s  rozlišením 1920 × 1200 nabízí živé barvy, sytě černou a výjimečné detaily.  Bleskurychlý Xperia Z2 Tablet je poháněn čtyřjádrovým procesorem s taktem  2,3 GHz Snapdragon 801, využívá 3 GB RAM a běží na operačním systému  Android 4.4 – to vše je zárukou bezkonkurenčního webové prostředí na  mobilním přístroji. Obsluha je naprosto intuitivní. Tablet je ideální pro  sledování filmů ve Full HD nebo hraní své oblíbené hry. Uživatel jistě bude  kvitovat i certifikát IP58 (zaručující vodotěsnost po dobu 30 minut v 1,5 m  hluboké sladké vodě) i jeho supervýkonný 6000mAh akumulátor, poskytující  více než 13 hodin plného multimediálního výkonu.
 

EVROPSKÝ MOBILNÍ AUDIO SYSTÉM 2014–2015
Harman Kardon Esquire Mini

Orientační cena: nestanovena
Distributor v ČR: vzdy.cz
Test ve S&V: 6/14


Vysoce atraktivní, přenosný a stylový aktivní reproduktor disponuje 2× 4 W  hudebního výkonu. Esquire Mini zprostředkovává vynikající audio reprodukci s  pozoruhodně vysokou kvalitou zvuku. Design je štíhlý a elegantní. Konstrukce  přístroje slibuje dlouhou životnost. Reprosystém je vyroben pro náročné  posluchače na cestách, kterým přijde vhod vestavěný akumulátor a USB  konektor pro nabíjení externích zařízení. Navíc jej lze použít jako hands-free  reproduktor pro telefonní hovory. Esquire Mini získal ocenění EISA díky svým  vynikajícím vlastnostem a nezpochybnitelné zvukové kvalitě.
 

EVROPSKÝ FOTOMOBIL 2014–2015
Samsung Galaxy K zoom

Orientační cena: 12 990
Distributor v ČR: samsung.cz
Test ve S&V: 8/14, Verdikt Vynikající, Doporučujeme


Samsung Galaxy K zoom je fúzí plnohodnotného smartphonu a plně funkčního  kompaktního fotoaparátu v jediném přístroji. Mobilní část se opírá o  technologie firemní vlajkové lodi, série Galaxy. Konstruktéři přístroj vybavili  4,8″ AMOLED displejem a objektivem s 10× zoomem s optickým  stabilizátorem. BSI CMOS snímač má 20,7 Mpix a v mnoha parametrech  překonává leckteré „jednoúčelové“ kompaktní fotoaparáty. Výsledkem je skvělý  obraz, kvalitní i při obzvláště slabém osvětlení. Nastavení fotoaparátu, jako  jsou clona, rychlost závěrky a ISO, lze nastavit ručně, nebo svěřit  automatickým režimům. S Wi-Fi a 3G/4G připojení můžete právě pořízené  snímky okamžitě sdílet na sociálních médiích nebo ukládat na cloudová  úložiště, kdekoliv a kdykoliv. Ve výbavě jsou speciální editační funkce a  aplikace, které výrazně zkvalitňují fotografické dispozice tohoto smartphonu.
 

EVROPSKÝ FOTO A VIDEO APARÁT 2014–2015
Panasonic LUMIX DMC-GH4

Orientační cena: 41 990 Kč (tělo)
Distributor v ČR: panasonic.cz
Test ve S&V: 5/14


Panasonic LUMIX GH4 patří k nejvíce vybaveným fotoaparátům na trhu. 16Mpix  senzor Live MOS umí pořídit fotografie vysoké kvality a zvládne i profesionální  video v 4K rozlišení. Fotograf si může zvolit rychlost snímání dle potřeby v  rozmezí od 2 do 96 obr./s. Zvuk lze zaznamenávat pomocí externího  mikrofonu. Náročný uživatel ocení variabilní rozhraní, včetně micro HDMI  výstupu, vhodného i pro přenos nekomprimovaného 4K. GH4 disponuje  přesným OLED hledáčkem a brilantním 3″ displejem. Tělo zhotovené z  hořčíkové slitiny slibuje odolat i těm nejnáročnějším podmínkám, které s  sebou občas fotografická praxe přináší.
 

EVROPSKÁ LIFESTYLOVÁ VIDEOKAMERA 2014–2015
Canon LEGRIA mini X

Orientační cena: 9 990 Kč
Distributor v ČR: canon.cz
Test ve S&V: 4/14, Verdikt Velmi dobrý


Druhá generace této videokamery Canon posouvá původní inovativní firemní  koncept ještě dále. LEGRIA mini X je všestranný přístroj s otočným dotykovým  displejem, který je ideální pro pořizování dnes tolik populárních video „selfies“,  Nastavitelný stojánek umožňuje používat videokameru v nestandardním  prostředí na nejrůznějším povrchu a ultraširoký (170°) objektiv je připraven  zachytit vše podstatné. Full HD video (25p nebo 50i) obstarává objektiv Canon  (F/2.8) s 12,8Mpix CMOS senzorem v kodecích MP4 a AVCHD. Zvuk ve formátu  LPCM stereo zachycuje interní mikrofon. Bohatá výbava zahrnuje 3,5mm jack  pro externí mikrofon, sluchátkový výstup, mini HDMI, mini USB a Wi‐Fi, což  umožňuje snadný přenos souborů. Díky tomu LEGRIA mini X dokáže  bezdrátově komunikovat s kompatibilními přístroji. Skutečně flexibilní partner  pro vaše každodenní dobrodružství.Nejlepší evropské přístroje EISA


EVROPSKÝ FULL HD TELEVIZOR 2014–2015
Samsung UE55H7000

EVROPSKÝ SMART TELEVIZOR 2014–2015
LG 55LB870V

EVROPSKÝ 4K ULTRA HD TELEVIZOR 2014–2015
Sony KD-65X9005B

EVROPSKÝ PROJEKTOR PRO DOMÁCÍ KINO 2014–2015
Epson EH-TW9200W

EVROPSKÝ HIGHENDOVÝ TELEVIZOR TV 2014–2015
LG 77EC980V

EVROPSKÁ VIDEOKAMERA 2014–2015
Sony FDR-AX100
 

KOMBINOVANÝ OBOR DOMÁCÍ KINO – DISPLEJ A VIDEO + AUDIO

EVROPSKÝ BLU-RAY PŘEHRÁVAČ 2014–2015
Panasonic DMP-BDT700
 

OBOR DOMÁCÍ KINO – AUDIO

EVROPSKÝ AV RECEIVER 2014–2015
Pioneer VSX-924

EVROPSKÝ SOUNDBAR 2014–2015
Focal Dimension

EVROPSKÁ AUDIO ZÁKLADNA PRO DOMÁCÍ KINO 2014–2015
LG LAB540

EVROPSKÝ SYSTÉM PRO DOMÁCÍ KINO 2014–2015
Philips Fidelio E5

EVROPSKÝ HIGHEND PRO DOMÁCÍ KINO 2014–2015
Yamaha CX-A5000/MX-A5000
 

OBOR HIFI

EVROPSKÝ ANALOGOVÝ ZDROJ 2014–2015
Pro-Ject Xtension 9 Evolution SuperPack

EVROPSKÝ STEREO SYSTÉM 2014–2015
Marantz SA8005/PM8005

EVROPSKÝ DIGITÁLNÍ ZDROJ 2014–2015
Sony HAP-Z1ES

EVROPSKÁ HI-FI SLUCHÁTKA 2014–2015
OPPO PM-1

EVROPSKÉ HIGH-END AUDIO 2014–2015
KEF Reference 5

EVROPSKÝ USB D/A PŘEVODNÍK 2014–2015
Asus Esence III

EVROPSKÝ KOMPAKTNÍ HI-FI SYSTÉM 2014–2015
JBL Authentics L16

EVROPSKÉ HI-FI PŘÍSLUŠENSTVÍ 2014–2015
iFi nano iDSD

EVROPSKÉ HIGH-END AUDIO ŘEŠENÍ 2014–2015
Avantgarde Acoustic ZERO 1

EVROPSKÝ MULTIROOM SYSTÉM 2014–2015
Samsung M7
 

OBOR MOBILNÍ PŘÍSTROJE

EVROPSKÝ POKROČILÝ SMARTPHONE 2014–2015
LG G3

EVROPSKÝ SPOTŘEBITELSKÝ SMARTPHONE 2014–2015
Huawei Ascend P7

EVROPSKÁ SLUCHÁTKA 2014–2015
AKG K845BT

EVROPSKÝ TABLET 2014–2015
Sony Xperia Z2 Tablet

EVROPSKÝ MOBILNÍ AUDIO SYSTÉM 2014–2015
Harman Kardon Esquire Mini
 

KOMBINOVANÝ OBOR MOBILNÍ PŘÍSTROJE + FOTO

EVROPSKÝ FOTOMOBIL 2014–2015
Samsung Galaxy K zoom
 

KOMBINOVANÝ OBOR DOMÁCÍ KINO – AUDIO + HI-FI
 
EVROPSKÁ REPROSESTAVA 2014–2015
Bowers & Wilkins 683 S2 Theatre

EVROPSKÝ REPROSYSTÉM NA ZEĎ 2014–2015
DALI RUBICON LCR
 

KOMBINOVANÝ OBOR DOMÁCÍ KINO – DISPLEJ A VIDEO + FOTO
 
EVROPSKÝ FOTO- A VIDEOAPARÁT 2014–2015
Panasonic LUMIX DMC-GH4

EVROPSKÁ LIFESTYLOVÁ VIDEOKAMERA 2014–2015
Canon LEGRIA mini X
 

OBOR FOTO

EVROPSKÁ ZRCADLOVKA 2014–2015
Canon EOS 1200D

EVROPSKÁ VYSPĚLÁ ZRCADLOVKA 2014–2015
Pentax K-3

EVROPSKÁ PROFESIONÁLNÍ ZRCADLOVKA 2014–2015
Nikon D4s

EVROPSKÝ KOMPAKTNÍ SYSTÉMOVÝ FOTOAPARÁT 2014–2015
Olympus OM-D E-M10

EVROPSKÝ VYSPĚLÝ KOMPAKTNÍ SYSTÉMOVÝ FOTOAPARÁT 2014–2015
Fujifilm X-T1

EVROPSKÝ PROFESIONÁLNÍ KOMPAKTNÍ SYSTÉMOVÝ FOTOAPARÁT 2014–2015
Sony Alpha 7R

EVROPSKÝ KOMPAKTNÍ FOTOAPARÁT 2014–2015
Sony Cyber-shot RX100 III

EVROPSKÝ VYSPĚLÝ KOMPAKTNÍ FOTOAPARÁT 2014–2015
Panasonic LUMIX DMC-FZ1000

EVROPSKÝ CESTOVNÍ FOTOAPARÁT 2014–2015
Panasonic LUMIX DMC-TZ60
 
EVROPSKÝ SMART FOTOAPARÁT 2014–2015
Samsung NX30

EVROPSKÝ OBJEKTIV 2014–2015
Sigma 50mm F1.4 DG HSM [A]

EVROPSKÝ ZOOMOVÝ OBJEKTIV 2014–2015
Tamron 16–300mm F3.5-6.3 Di II VC PZD

EVROPSKÝ ULTRATELEZOOMOVÝ OBJEKTIV 2014–2015
Tamron SP 150–600 mm F5-6.3 VC USD

EVROPSKÝ KOMPAKTNÍ SYSTÉMOVÝ OBJEKTIV 2014–2015
Fujinon XF56mmF1.2 R

EVROPSKÝ KOMPAKTNÍ SYSTÉMOVÝ ZOOMOVÝ OBJEKTIV 2014–2015
Olympus M.ZUIKO DIGITAL ED 12–40mm F2.8

EVROPSKÉ FOTO PŘÍSLUŠENSTVÍ 2014–2015
Manfrotto MT055CXPro4
 

OBOR ELEKTRONIKA DO AUTA

EVROPSKÝ HD MÉDIA PŘEHRÁVAČ DO AUTA 2014–2015
Audison bit Play HD

EVROPSKÝ NAVIGAČNÍ MÉDIA SYSTÉM DO AUTA 2014–2015
Pioneer AVIC-F60DAB

EVROPSKÝ ZESILOVAČ DO AUTA 2014–2015
Mosconi Gladen D2 100.4 DSP

EVROPSKÝ REPROSYSTÉM DO AUTA 2014–2015
Rainbow GL-C6.2

EVROPSKÝ SUBWOOFER DO AUTA 2014–2015
  Morel Ultimo 10 Titanium

EVROPSKÝ UPGRADE DO AUTA 2014–2015
Alpine X800D-ML

EVROPSKÝ INTEGROVANÝ SYSTÉM DO AUTA 2014–2015
Audison AP8.9 bit

EVROPSKÝ HIGHENDOVÝ KOMPONENT DO AUTA 2014–2015
Ground Zero GZPC 163SQ-LTD

 

Přidat komentář