Vítězové testů asociace EISA 2015–2016

Redakce
Padesátka časopisů a webzinů, specializovaných na obory audio, video a foto z dvaceti evropských zemí, poctivě testuje produkty, z nichž jsou ty nejlepší každoročně oceněny jako nejlepší produkt ve své kategorii. Během 32leté historie EISA (eisa.eu) se proces výběru zdokonalit natolik, že následující přehled je spolehlivým rádcem při výběru toho vašeho pravého a vzorného přístroje.

Náš časopis je dlouholetým a unikátním členem EISA v expertních skupinách video/domácí kino, Hi-Fi a mobilní přístroje. V těchto kategoriích a navíc v oboru audio/domácí kino nyní zveřejňujeme jako první český a slovenský časopis přehled vítězů, včetně jejich charakteristik a dalších informací. Vyznamenané produkty v expertní skupině Foto i s jejich podrobnými profily hledejte v měsíčníku FotoVideo, jenž je členem asociace EISA právě v tomto oboru. 

OBOR VIDEO
 
EVROPSKÝ BEST BUY TELEVIZOR 2015–2016
Philips 55PUS7600

Skvělá kvalita obrazu, příjemný zvukový výkon a moderní operační systém Smart TV, vše v atraktivním balení – dost dobrá kombinace, zvláště pokud i cena je více než příhodná. A tohle vše je přesně to, čeho dosáhl Philips v modelu 55PUS7600. Nabízí účinnou technologii Pixel Precise Ultra HD pro přepočet jakéhokoli obrazového signálu na rozlišení Ultra HD 4K, vynikající ostrost pohybu díky obvodu Perfect Natural Motion a připojení HDMI 2.0 pro vaše budoucí UHD obsahy. Třístranné zadní podsvícení Ambilight umocňuje váš zážitek díky barvě světla, jež odpovídá obsahu, který vidíte na obrazovce. Philipsova technologie Double Ring v reproduktorech poskytne impozantní basový výkon, přičemž rám obrazovky zůstává velice štíhlý. Operační systém Android TV pohání čtyřjádrový procesor a otevírá vám bohatý svět zábavy.
 
Orientační cena: 60 000 Kč
Distributor v ČR: philips.cz
Test v S&V: 9/15 (S&V verdikt – vynikající)
 
EVROPSKÝ TELEVIZOR PRO DOMÁCÍ KINO 2015–2016
LG 65EG960V 

Domácí kino představuje vizuální a emocionální zážitek velkého biografu v pohodlí vašeho domova a OLED televizor LG 65EG960V má výjimečné nadání pro dosažení tohoto cíle. 165cm zakřivená obrazovka nabízí uchvacující vizuální zážitek s vynikající reprodukcí barev i ze širokých pozorovacích úhlů a s nízkými odlesky při sledování ve světlém prostředí. A v potemnělé místnosti vám firemní technologie WRGB OLED bude zaručeně imponovat, zaručí prémiovou kvalitu obrazu s ukázkovým kontrastem, sytě černou barvou a zároveň plno detailů s vynikající světelností. Obraz s rozlišením Ultra HD 4K přesvědčí vynikajícím jasem a čitelností, a to díky firemní upscalling technologii jak s HD zdroji, tak a s originálním UHD materiálem. Ultratenký design a jedinečný Smart TV systém webOS 2.0 uzavírá tuto opulentní nabídku.
 
Orientační cena: 199 990 Kč 
Distributor v ČR: lge.cz
Test v S&V: připravujeme
 
EVROPSKÝ HIGH-END TELEVIZOR 2015–2016
Samsung UE65JS9502 

Se svou maximální svítivostí blížící se 1000 nitů a podporou obsahu HDR (High Dynamic Range) nastavuje letošní Samsungova vlajková loď nové standardy v TV technologii. Celkovou výjimečnou kvalitu obrazu charakterizuje revoluční úroveň jasu, televizor upgraduje jakýkoli zdroj videosignálu na Ultra HD 4K rozlišení a rozumí si s nejnovějšími špičkovými video standardy včetně Ultra HD videa s kódováním HEVC. Kromě toho Smart TV systém Tizen umožňuje snadno a elegantně vybírat z obrovské nabídky webu a aplikací, jako ryzí highendový televizor je vybaven samostatnými televizními tunery, vestavěnou kamerou, lze jej ovládat gesty a navíc můžete připojit externí jednotku One Connect pro spolupráci s budoucími technologiemi.
 
Orientační cena: 186 990 Kč
Distributor v ČR: samsung.cz 
Test v S&V: 6/15 (S&V verdikt – vynikající)
 
EVROPSKÝ SMART TELEVIZOR 2015–2016
LG 65UF950V

Smart TV se neustále vyvíjí, 65UF950V s rozlišením Ultra HD 4K a stranovým podsvícením přichází již s druhou generací firemního systému webOS. Praktické ovládání i rychlost odezvy modelů LG tohoto roku byly významně vylepšeny. U všech zdrojů obrazu, od externích přehrávačů až po internetové služby, vás shodně potěší jednoduchost hledání obsahu, webOS 2.0 nabídne on-line TV, která upřednostňuje snadnost ovládání nad jeho komplexností. 65UF950V se též pochlubí i přehráváním rozsáhlé nabídky médií (včetně obsahu 4K HEVC), zrcadlení externích inteligentních zařízení, intuitivní pohybové ovládání a funkcí PVR. Za svou příkladnou funkcionalitu Smart TV si zaslouží nejvyšší chválu.
 
Orientační cena: 119 990 Kč
Distributor v ČR: lge.cz
Test v S&V: připravujeme, model 65UF850Vv čísle 6/15 (S&V verdikt – vynikající)
 
EVROPSKÝ PROJEKTOR PRO DOMÁCÍ KINO 2015–2016
Epson EH-LS10000

Epson přepsal se svým vítězným projektorem pravidla tohoto oboru. EH-LS10000 kombinuje laserový zdroj světla s technologií pro vylepšení obrazu s rozlišením Ultra HD 4K a nabízí filmovému fanouškovi zážitek, který si zamiluje. Laser oproti tradiční UHP lampě přináší výhody ve velice tichém provozu (19 dB) a životnosti zdroje až do 30 000 hodin. Navíc tento projektor spojuje výjimečnou úroveň černé se skvělým jasem, jenž poskytne přesvědčivou dynamiku velkoplošnému obrazu i ve velmi osvětlené místnosti. Full HD zdroje jsou přepočítány na rozlišení 4K s vysokým jasem a HDMI vstup akceptuje nativní UHD materiál až do 60 Hz, což je ideální pro reprodukci disků Ultra HD Blu-ray. Pokud doplníme jeho instalační univerzálnost, flexibilitu a nezvyklý zakřivený design, s EH-LS10000 musíme při výběru špičkového projektoru vždy počítat.
 
Orientační cena: 5 990 GBP
Distributor v ČR: epson.cz
Test v S&V: v ČR se zatím neprodává
 
EVROPSKÁ VIDEOKAMERA 2015–2016
Panasonic HC-WX970

Filmoví tvůrci hledající vyspělé videokamery budou odměněni modelem HC-WX970 – cenově dostupnou Ultra HD 4K kamerou, jež ve svém kompaktním těle ukrývá mnoho vítaných funkcí, včetně novátorského dvojitého nahrávání. Kromě svého hlavního objektivu Leica Dicomar (spojeného se snímačem s rozlišením 18,91 Mpix) má kamera druhý otočný objektiv umístěný ve výklopném dotykovém displeji s úhlopříčkou 7,6 cm. To umožňuje současný záznam dvou různých scén – jednu z nich vidíte v rohu hlavního záběru natáčení, což je výhodné pro zachycení selfie. Kamera vyniká velice účinnými obvody pro stabilizaci obrazu, funkcí Level Shot, jež automaticky detekuje naklonění přístroje a pestrou nabídku nahrávacích režimů zahrnujích také mód HDR (High Dynamic Range) pro brilantní a působivé nahrávky.
 
Orientační cena: 27 490 Kč
Distributor v ČR: panasonic.cz
Test v S&V: 7/15 (S&V verdikt – vynikající)
 
EVROPSKÝ DESIGNOVÝ TELEVIZOR 2015–2016
Sony KD-65X9005C

Nestává se často, že před televizorem vyhrknete nadšením, a to dokonce ještě předtím, než ho zapnete, ale u 65X9005C se vám to přihodí díky jeho okouzlujícímu vzhledu. Jeho 165cm obrazovka se do vašeho obýváku zařízne svou čepelí, v nejužším místě tenkou pouhých 4,9 mm. Na zeď televizor pověsíte pomocí přibaleného inovativního držáku, přičemž odstup od stěny je minimální. Využít také můžete dva typy (úzký nebo široký) líbivých chromovaných stojanů. Nejen design je jeho silnou stránkou – Ultra HD 4K displej s unikátní technologií Sony Triluminos Display předvede barevně bohaté, ostré a působivé obrázky, zatímco operační systém Android TV soustřeďuje všechny sady funkcí na jediné sofistikované domácí obrazovce.
 
Orientační cena: 127 190 Kč
Distributor v ČR: sony.cz
Test v S&V: 8/15 (S&V verdikt – velmi dobrý)
 
KOMBINOVANÁ CENA S EXPERTNÍ SKUPINOU AUDIO DOMÁCÍ KINO
 
EVROPSKÝ BLU-RAY PŘEHRÁVAČ ROKU 2015–2016
Pioneer BDP-LX88

Má senzační design, poctivou „těžkotonážní“ mechanickou konstrukci, proto každým centimetrem vypadá jako prestižní přehrávač disků, včetně výkonu a opulentní výbavy. Díky skutečně univerzální konstrukci BDP-LX88 přehrává CD, DVD, Blu-ray, DVD-Audio a Super Audio CD, jež doplňuje schopnost reprodukovat Hi-Res audio kodeky, včetně FLAC, ALAC a DSD, a to jak ze sítě, tak přes USB. Při přehrávání filmů přijde ke slovu vlastní technologie Precise Pixel Driver, úpravám obrazu napomáhá řada účinných uživatelských nastavení. Hudební reprodukce dosahuje audiofilní úrovně, ať už z analogových výstupů (včetně stereo XLR), nebo přes HDMI.
 
Orientační cena: 42 000 Kč
Distributor v ČR: basys.cz
Test v S&V: 3/15 (S&V verdikt – vynikající)
 
EVROPSKÉ ŘEŠENÍ PRO DOMÁCÍ KINO 2015–2016
Netflix

Domácí kino se už zdaleka netýká pouze fyzických nosičů, což dokazuje například americký internetový gigant Netflix, který představuje kvalitativně srovnatelnou alternativu i k Blu-ray diskům. Nabízí široký paletu hollywoodských filmů a jeho archiv populárních televizních pořadů a seriálů se neustále rozšiřuje. Abonenti služby Netflix získají za paušální měsíční poplatek prakticky nevyčerpatelný zdroj zábavy a se správnou volbou jim pomáhá přehledné menu a systém osobních preferencí a doporučení. Přitažlivost Netflixu nespočívá pouze v obrovském množství zábavy, jeho předplatitelé oceňují podporu 4K a právě vysílání v nejvyšším možném rozlišení činí z této služby ideálního partnera pro nejnovější generaci UHD televizorů s 5.1kanálovým zvukem pro váš systém domácího kina. Nedosti na tom, Netflix je kompatibilní i s vaším notebookem, smartphonem nebo tabletem a v zemích, kde je v provozu, distribuuje filmy na vyžádání kdykoliv a kamkoliv.
 
KOMBINOVANÉ CENA S EXPERTNÍ SKUPINOU FOTO 
 
EVROPSKÁ FOTO A VIDEO KAMERA 2015–2016
Panasonic Lumix DMC-G7/G70

G7 je pravý hybridní přístroj pro videonahrávky a fotografie, jenž vám umožní natáčet video v nejvyšším rozlišení Ultra HD 4K, a to za velmi výhodnou cenu. K tomu dostáváte celou řadu video funkcí, vstup pro mikrofon a zobrazovač, jenž označí nejlépe zaostřené úseky záběru (Focus Peaking). Ochuzeni nebudou ani fotografové, dostávají snímač typu Four Thirds s rozlišením 16 milionů pixelů, elektronický hledáček s 2,36 milionu bodů, citlivost ISO 100–25 600, kontinuální snímání s rychlostí 8 obr./s a tichou elektronickou závěrku s rychlostí až 1/16 000 s. Objemná rukojeť, dvojité ovladače a plně výklopný dotykový displej napomáhají vzorné úrovni ovládání. 
 
Orientační cena: 19 490 Kč
Distributor v ČR: panasonic.cz
Test v S&V: připravujeme
 
OBOR MOBILNÍ ELEKTRONIKA 
 
EVROPSKÝ POKROČILÝ SMARTPHONE 2015–2016
Samsung Galaxy S6 edge

Díky svému charakteristicky zakřivenému 13cm Super AMOLED displeji s rozlišením QHD se Galaxy S6 edge snadno stal nejstylovějším mobilním zařízením současnosti. Za fasádou se však ukrývá mnohem více, zejména mimořádně rychlý procesor Exynos s osmi jádry a ohromující 16megapixelový fotoaparát, dosvědčující, že S6 je také jedním z nejvybavenějších luxusních smartphonů korejského technologického kolosu. K tomu přidejme úchvatný displej s rozlišením 1440 x 2560, jehož živoucí barevné detaily jasně svítí. Je nemožné si nevšimnout, že Galaxy S6 edge je nejlepší mobilní telefon, který kdy Samsung vyrobil.
 
Orientační cena: 23 799 Kč
Distributor v ČR: samsung.cz
Test v S&V: 5/15 (S&V verdikt – vynikající)
 
EVROPSKÝ SPOTŘEBITELSKÝ SMARTPHONE 2015–2016
Huawei P8

V návaznosti na úspěch modelu Ascend P7 oceněného loni, Huawei P8 přináší zdokonalený fotoaparát a mistrovskou úroveň kvality zpracování, jež poskytuje tomuto cenově dostupnému modelu opravdu vytříbený sofistikovaný vzhled. Uvnitř elegantního hliníkového těla vyrobeného z jediného kusu najdete osmijádrový procesor Kirin 930 s taktem 2 GHz, 3GB RAM, 16GB nebo 64GB paměť, akumulátor s 2 680mAh kapacitou, 13megapixelový hlavní fotoaparát s optickou stabilizací obrazu a objektiv f/2 pro světlejší snímky pořizované v prostředí s horšími světelnými podmínkami. Hlavní fotoaparát doplňuje selfie kamera s 8 Mpix. 13,2cm Full HD displej typu IPS-NEO je pohodlně čitelný ve všech světelných podmínkách. Pokud jde o veledůležitý poměr ceny a výkonu, Huawei P8 prostě nelze porazit.
 
Orientační cena: 12 990 Kč
Distributor v ČR: huawei.cz
Test v S&V: 7/15 (S&V verdikt – vynikající)
 
EVROPSKÝ MULTIMEDIÁLNÍ SMARTPHONE 2015–2016
Sony Xperia Z3+

Sony Xperia Z3 + nabízí jedinečnou kombinaci stylového vzhledu, všestrannosti a robustnosti. Tento 6,9 mm tenký smartphone je nejen odolný vůči vodě a prachu, přináší také zdokonalené multimediální funkce, výstavní fotografie, videonahrávky s rozlišením Ultra HD 4K ostré jako břitva a zvuk s vysokým rozlišením. Nový 5megapixelový přední fotoaparát s širokoúhlým 25mm objektivem vám umožní zachytit působivé selfies, zatímco hlavní fotoaparát má významně zdokonalený výkon při snímání za nízkého světla, zrychlilo se také zpracování obrazu a ovládání. Zvuková část je plně kompatibilní s nahrávkami ve vysokém rozlišení a automaticky upraví zvukové parametry poté, co připojíte sluchátka. A kromě toho všeho se Sony podařila baterie s výdrží až dva dny.
 
Orientační cena: 19 490 Kč
Distributor v ČR: sony.cz
Test v S&V: 5/15 (S&V verdikt – vynikající)
 
EVROPSKÝ TABLET 2015–2016
Lenovo YOGA Tablet 2 Pro

Perfektní souhra výkonu, designu a účelnosti vytvořila z druhé generace tabletu Lenovo YOGA jasného vítěze této kategorie. Počínaje IPS displejem s úhlopříčkou 33,8cm a rozlišením QHD (2560 x 1440) se 178stupňovým pozorovacím úhlem, přes vysoce výkonné čtyřjádrové procesory Intel Atom Z3745, 9 600mAh akumulátor s dlouhou životností a zadním 8megapixelovým fotoaparátem, YOGA Tablet 2 Pro skutečně rozumí tomu, co zákazník od tabletu skutečně žádá. A pokud hledáte něco ještě trochu více inovativního, tak co takhle kombinace vestavěného pico videoprojektoru (schopného promítat obraz s úhlopříčkou až 127 cm), dvěma 1,5W stereofonními reproduktory a 5W subwooferem JBL, které umožňují uživatelům přeměnit každou zeď ve své vlastní minikino?
 
Orientační cena: 13 999 Kč
Distributor v ČR: lenovo.cz
Test v S&V: 3/15 (S&V verdikt – velmi dobrý)
 
EVROPSKÉ ZAŘÍZENÍ NA TĚLO 2015–2016
LG Watch Urbane

LG se svými elegantními a výkonnými chytrými hodinkami ukazuje celé raketově rostoucí scéně „wearables“, kam tento typ zařízení směřuje. Kovový plášť a platformu Android doplňuje kruhový 3,3cm displej s rozlišením 320 x 320 pixelů s hustotou obrazových bodů 245 ppi. LG Watch pohání chipset Qualcomm Snapdragon 400 s taktem 1,2 GHz, spolu s 1GB pamětí RAM a 4 GB paměti. Tento chytrý náramek vypadá jako luxusní hodinky, vhodné pro jakoukoliv příležitost. 
 
Orientační cena: 8 490 Kč
Distributor v ČR: lge.cz
Test v S&V: připravujeme
 
EVROPSKÝ MOBILNÍ SLUCHÁTKA 2015–2016
AKG N60NC

Nejnovější přírůstek do rodiny „leteckých“ sluchátek AKG obohatí váš svět sloučením vynikající kvality reprodukce a aktivním potlačením okolního hluku, nejúčinnějším ve své třídě. Dávno pryč je doba, kdy rámus z vašeho okolí kazil váš hudební požitek, N60NC vydrží hrát na akumulátor až 30 hodin – a pokud se ponoříte do hudby ještě na delší čas, pak sluchátka stále pracují v pasivním režimu. Tato neskutečně lehounká sluchátka nabízejí bezkonkurenční zážitek z poslechu, a díky hliníku, paměťové pěně a koženým prvkům, vám propůjčí pocit luxusu.
 
Orientační cena: 7 000 Kč
Distributor v ČR: dsicz.cz
Test v S&V: 7/15
 
EVROPSKÁ MOBILNÍ REPROSOUSTAVA 2015–2016
JBL Xtreme 

Tenhle neposedný válec, odolný proti postříkání vodou, je postavený pro extrémní podmínky na pláži nebo na mejdanu a hodně hlasitě vám zahraje skutečně kvalitní muziku kdekoli. 10 000mAh akumulátor vydrží až 12 hodin hraní a poskytne také duální USB nabíjení. Po připojení smartphonu lze JBL Xtreme využít i jako hlasitý reproduktor s technologiemi pro potlačení okolního hluku a ozvěn, takže vaše konverzace se stane výrazně srozumitelnější. Reprosoustava poskytne zvuk dosahující kvalit JBL Signature Sound, a to v závratných hladinách hlasitosti, o což se starají čtyři aktivní snímače podporované dvěma pasivními zářiči JBL Bass Radiators, které hudbu doslova zviditelní. Xtreme má také funkci JBL Connect, díky níž můžete bezdrátově propojit více kompatibilních reprosoustav pro zesílení vašeho poslechového zážitek. 
 
Orientační cena: 7 690 Kč
Distributor v ČR: dsicz.cz
Test v S&V: připravujeme
 
KOMBINOVANÁ CENA S EXPERTNÍ SKUPINOU FOTO 
 
EVROPSKÝ SMARTPHONE FOTOAPARÁT 2015–2016 
LG G4

Pro fotomilce, kteří s sebou nechtějí pořád nosit rozměrný fotoaparát, je LG G4 tou pravou volbou. Snímač s rozlišením 16 Mpix a rozměry 1/6,6cm doplňuje trojosý optický stabilizátor obrazu zajišťující, že všechny vaše snímky z ruky se ani nehnou. Rychlý objektiv F1.8 je ideální pro složité světelné podmínky, zatímco superrychlé laserové ostření pracuje s neomylnou přesností. Technologie ColorSpectrum upraví vyvážení bílé tak, abychom dosáhli realistických a živých barev bez ohledu na okolní světelné podmínky. Displej Quantum IPS s úhlopříčkou 14cm a rozlišením QHD, s tak krásně zakřiveným poloměrem, dělá z G4 senzační nástroj i pro všechny jiné práce kromě fotografování.
 
Orientační cena: 18 990 Kč
Distributor v ČR: lge.cz
Test v S&V: 7/15 (S&V verdikt – vynikající)
 
OBOR HI-FI
 
EVROPSKÁ REPROSOUSTAVA 2015–2016
Bowers & Wilkins CM6 S2

CM6 S2, nejnovější přírůstek do série CM britské značky Bowers & Wilkins, je jedinou stojanovou reprosoustavou v řadě „s tweeterem na vrcholku“ – společným jmenovatelem této řady je 25mm výškový reproduktor umístěný mimo hlavní korpus soustavy nad vrchní plochu. Do samotného kabinetu konstruktéři umístili 165mm středobasový měnič s kevlarovou membránou. K reprosoustavě se optimálně hodí stojan FS-CM2, ale k dispozici jsou i samolepicí gumové nožky pro ty, kdo chtějí umístit CM6 S2 do police. Zadní bassreflexový otvor lze zúžit, respektive zaslepit pomocí molitanové zátky a tím nastavit úroveň basů dle potřeby. Tyto rafinované reprosoustavy ocení majitelé menších poslechových místností i milovníci delikátních výšek, jimž zprostředkují impozantní rozsah akustického pásma v proporcích, kterými popírají své fyzické rozměry.
 
Orientační cena: 51 580 Kč
Distributor v ČR: eurostar-ostrava.cz 
Test v S&V: připravujeme
 
EVROPSKÝ HIGHENDOVÝ ZESILOVAČ 2015–2016
Mark Levinson Nº585


 
Kdo tvrdí, že k tomu, abyste si vychutnali nádherný, highendový zvuk, potřebujete rack plný dělených komponentů? Prémiové značka Mark Levinson společnosti Harman přichází s dokonale vyváženým integrovaným zesilovačem třídy AB, jenž disponuje také D/A převodníkem, který pracuje se vzorkovací frekvencí až 192 kHz a rozlišením 32 bitů. Do osmiohmové zátěže dodává trvale výkon až 2× 200 W. Čtyři analogové a šest digitálních vstupů počítají se širokou škálou spolupracujících přístrojů. Mark Levinson je velkou autoritou, která má zvuk počínaje basy dokonale pod kontrolou. Zvuk je kmitočtově vyvážený, čistý i transparentní, s hlubokým prostorem, jedním slovem realistický, bez zbytečného harampádí.
 
Orientační cena: 363 000 Kč
Distributor v ČR: absoluteaudio.cz
Test v S&V: 7/15 (S&V verdikt – vynikající)
 
EVROPSKÝ USB DAC/SLUCHÁTKOVÝ ZESILOVAČ 2015–2016
OPPO HA-2

Tělo z anodizovaného hliníku, ovládací prvky z kovu, velké plochy chrání potah z odolné, tmavě hnědé kůže – tento přenosný DAC/sluchátkový zesilovač má opravdu styl. Přesto, nebo snad právě proto si rozhodně nebere servítky, co se zvuku týká. Uvnitř jeho štíhlého pouzdra je D/A převodník osazený obvodem Sabre ESS pro přehrávání zvuku v Hi-Res (až 384 kHz u PCM, nativní režim DSD256). HA-2 disponuje dvěma USB vstupy (typ A a micro B) na spodní a dvěma 3,5mm jacky na horní hraně: první patří sluchátkovému výstupu, druhý má sdruženou funkci a může sloužit jako vstup osobního přehrávače i coby linkový výstup třeba aktivních reprosoustav. Kapesní zesilovač spolupracuje jak s přenosnými zařízeními značky Apple, tak i z tábora Android a představuje chytrou volbou pro ty, kteří hledají perfektně znějící a kurážný komponent za příznivou cenu.
 
Orientační cena:  11 190 Kč
Distributor v ČR: oppodigital.cz 
Test v S&V: 5/15 (S&V verdikt – vynikající)
 
EVROPSKÁ HIGHENDOVÁ REPROSOUSTAVA 2015–2016
Focal Sopra No2

Sopra No2 jsou součástí nové série reprosoustav, které v hierarchii společnosti Focal zaujímají místo mezi řadami Electra a Utopia. Díky svému nápaditému designu a povrchové úpravě je snad ani nelze zařadit mezi klasické podlahové soustavy. Trojpásmová koncepce využívá firemní „W-coned“ technologii měničů, sestávající z dvojice 18cm basových reproduktorů v kombinaci s 16,5cm středovým a jedním beryliovým tweeterem. Model Sopra No2 je plodem dlouhodobého zkoumání konstruktérů společnosti Focal v oblasti hledání optimálního magnetu a ideálního zavěšení, jež by na minimum snížily případné zkreslení. A práce opravdu nese ovoce: Sopra No2 okouzlí svým zvukem, který nepostrádá prostor ani smysl pro detail, je silný, ale nenásilný, a určuje nové standardy ve své kategorii.
 
Orientační cena: 459 000 Kč
Distributor v ČR: absoluteaudio.cz 
Test v S&V: 9/15 (S&V verdikt – vynikající)
 
EVROPSKÝ ZESILOVAČ 2015–2016
Hegel H160

Hegel H160 – dokonalý model moderního integrovaného zesilovače se 150 W výkonu v inovativním a flexibilním designu nabízí analogové a digitální vstupy: koaxiální a optické, vedle USB i síťového připojení, jež počítá s DLNA i Apple AirPlay. H160 je také vybaven děleným sluchátkovým zesilovačem se 6,35mm jackem, jehož parametry jsou dimenzovány i pro spolupráci s nejcitlivějšími sluchátky. Zapojte Hegel do vašeho řetězce a budete odměněni hutným zvukem, hlubokými, přesto důsledně kontrolovanými basy, a silným hudebním zážitkem. H160 je dokonalé řešení pro staré i nové audiofily!
 
Orientační cena: 79 000 Kč
Distributor v ČR: hegel.cz 
Test v S&V: distribuce v ČR byla ukončena
 
EVROPSKÝ KOMPAKTNÍ HI-FI SYSTÉM 2015–2016
Naim mu-so

Naim si při uvedení svého bezdrátového all-in-one systému nebral žádné servítky. MDF korpus, jejž kryjí elegantní plochy z broušeného hliníku, je osazený třemi páry na zakázku vyrobených měničů stereofonní třípásmové soustavy: kónickými středobasovými, tweetery s poddajnou kalotou a oválnými hlubokotónovými reproduktory. Každý měnič pohání vlastní 75W zesilovač třídy D. Mu-so se ovládá prostřednictvím kruhového dotykového panelu, s jehož pomocí lze nastavit hlasitost, zvolit zdroj a další základní funkce. Alternativní ovládání nabízí aplikace pro přenosná zařízení (iOS i Android). Jednotlivé signály zpracovává DSP, spolupracující s protokoly AirPlay, Bluetooth aptX, respektive servery UPnP. Trh s bezdrátovými reproduktory či systémy je velmi konkurenční, ale delikátní a zároveň energický, hutný sound tohoto systému se v něm neztratí. Poslechněte si jej, budete ohromeni.
 
Orientační cena: 34 990 Kč
Distributor v ČR: kasaudio.cz 
Test v S&V: 2/15 (S&V verdikt – vynikající)
 
EVROPSKÁ SLUCHÁTKA 2015–2016
Sennheiser Momentum 2

Sluchátka Sennheiser Momentum 2 navazují na úspěch původního modelu Momentum. Nová verze nabízí hlavový most čalouněný luxusní usní a pohodlné větší mušle z kartáčované nerezové oceli, jež lze polohovat a sklápět díky důmyslnému mechanismu, což ocení uživatel zvláště při cestách. Dalšími vychytávkami té nejvyšší kvality je odnímatelný kabel s třítlačítkovým ovladačem a integrovaným mikrofonem i jeho klasický kolega. Zvuk je překvapivě transparentní, s plnými basy. Momentum 2 ovládá umění znít příjemně, sytě, ale také velmi detailně – podle toho, co vyžaduje hudba. Díky tomu patří na vrchol ve své kategorii.
 
Orientační cena: 7 990 Kč
Distributor v ČR: panter-praha.cz 
Test v S&V: připravujeme
 
EVROPSKÝ GRAMOFON 2015–2016
Pro-Ject RPM3 Carbon

Model RPM3 Carbon s úspěchem využívá osvědčené technologie, vyvinuté pro dražší RPM série gramofonů Pro-Ject. Masivní základnu tvoří dvě MDF desek, ošetřené klavírním lakem. Talíř je vyrobený z recyklovaných vinylových desek. Modul se střídavým synchronním motorkem (15 V) je umístěný na tenké podložce z pěnové gumy. Klíčovým prvkem je nové 10palcové raménko ve tvaru S, jež se skládá z tenkostěnné hliníkové trubice, potažené směsí uhlíkových vláken a pryskyřice. Gramofon je osazený přenoskovou vložkou Ortofon 2M, jež je poslední součástí působivého konceptu, který poslechovou místnost naplní kmitočtově vyváženým a přesným zvukem.
 
Orientační cena: 18 200 Kč
Distributor v ČR: aq.cz 
Test v S&V: 7/15 (S&V verdikt – vynikající)
 
EVROPSKÝ SÍŤOVÝ MEDIA PŘEHRÁVAČ 2015–2016
Marantz NA8005

Tento luxusní digitální hudební přehrávač je kompatibilní s mnoha zdroji díky bohaté škále vstupů, zahrnující jak koaxiální i optické, USB, tak počítá i se síťovým streamem souborů v až 192 kHz rozlišení, respektive DSD, nativním formátu SACD. Přehrávač podporuje také applovský protokol AirPlay, Spotify a není problém s jeho pomocí „naladit“ jakékoliv internetové rádio. USB zdířka Marantz propojí se smartphony, tablety a přenosnými hudebními, či paměťovými zařízeními a dále rozšiřuje jeho kompatibilní potenciál. S NA8005 si vychutnáte Hi-Res muziku v celé její kráse a funguje i jako spolehlivá protilátka vůči AAC a MP3 souborům s nízkými datovými toky. Šťavnaté a hutné basy jsou vítaným bonusem, ale nejen díky nim si přehrávač zaslouží čestné místo v jakémkoli komponentovém hi-fi systému.
 
Orientační cena: 32 990 Kč
Distributor v ČR: basys.cz 
Test v S&V: připravujeme (Marantz NA6005 – S&V 6/15; S&V verdikt – vynikající)
 
EVROPSKÝ MULTIROOMOVÝ SYSTÉM 2015–2016
Denon HEOS

Multiroomový systém HEOS, za kterým stojí společnost Denon, nabízí veškeré komponenty potřebné k sestavení univerzálního zvukového řešení pro váš domov. V portfoliu firmy se najdou různé modely reproduktorů (HEOS 1, 3, 5 a 7), jejichž partnery mohou být třeba firemní zesilovač/přehrávač Heos Amp či předzesilovač/přehrávač Heos Link. Soundbar HEOS Home Cinema je ideálním společníkem pro váš televizor, zatímco HEOS Extend představuje ideální způsob, jak zvýšit rozsah domácí Wi-Fi pro elegantní bezdrátovou distribuci hudby. Celý systém spolehlivě ovládá intuitivní aplikace HEOS (iOS a Android) a je plně kompatibilní s oblíbenými servery Spotify, Tidal, Deezer, TuneIn a dalšími. HEOS – to nejsou jen překvapivě hluboké basy a vyvážené středy, ale též perfektní způsob jak šířit ohromující hudební energii po celém domě.
 
Orientační cena: 7 590 Kč (HEOS 1); 23 490 Kč (HEOS Home Cinema)
Distributor v ČR: eurostar-ostrava.cz 
Test v S&V: 8/15 (S&V verdikt – vynikající)
 
OBOR DOMÁCÍ KINO – AUDIO
 
EVROPSKÝ AV RECEIVER PRO DOMÁCÍ KINO 2015–2016
Pioneer VSX-930

Pioneer VSX-930 staví na desítkách let firemního výzkumu v oblasti prostorového zvuku a nabízí přesné ozvučení poslechového prostoru díky delikátní autokalibraci prostřednictvím Pioneer MCACC Pro s obvodem Full Band Phase Control a úžasný vícekanálový (7.2 a Dolby Atmos) zážitek. VSX-930 také exceluje při datovém streamu s kompatibilními médii, podporuje Spotify, Bluetooth a Hi-Res audio včetně DSD. Vynikající aplikace iControlAV5 umožňuje intuitivní ovládání, takže veškeré funkce tohoto AV přijímače jsou snadno dostupné každému uživateli. HDMI je zastoupeno sedmi vstupy a dvojici výstupů, poradí si i s normou HDCP 2.2 kvůli příjmu signálu v 4K UHD rozlišení. S ohledem na zvukové kvality zesilovače i D/A převodníku či poměru užitné hodnoty k ceně si VSX-930 zaslouží vaši pozornost.
 
Orientační cena: 17 990 Kč
Distributor v ČR: basys.cz 
Test v S&V: 7/15 (S&V verdikt – vynikající)
 
EVROPSKÉ ŘEŠENÍ PRO DOMÁCÍ KINO 2015–2016 
Philips Fidelio B5

Bezdrátový prostorový zvukový systém Philips Fidelio B5 je šikovnou aktualizaci svého předchůdce HTL9100. Disponuje odnímatelnými bočními reproduktory s vlastním napájením, takže lze snadno volit mezi zvukovými režimy stereo a vícekanálovým surroundem. Odnímatelné satelitní reproduktory mohou fungovat i jako samostatné přenosné BT systémy – jejich integrovaná baterie slibuje až 10 hodin provozu a nabíjí se pouhým připojením k hlavní jednotce. Fidelio B5 hraje věrohodně ve všech režimech a bezdrátový (samozřejmě) subwoofer dodává potřebné hloubky a zároveň projasňuje ostatní části poslechového pásma ať už při hudební, nebo filmové produkci. Zakřivený, aerodynamický design a široká škála přípojných míst usnadňuje integraci tohoto inovativního reprosystému do vašeho obývacího pokoje.
 
Orientační cena: 800 GBP
Distributor v ČR: philips.cz 
Test v S&V: 9/15 (S&V verdikt – vynikající)
 
EVROPSKÝ ZVUKOVÝ SYSTÉM PRO DOMÁCÍ KINO 2015–2016
Sony HT-XT3

Soundbase Sony HT-XT3 nabízí ohromující kvalitu zvuku, bohatou konektivitu. Štíhlý, stylový kabinet bez problému unese až 65″ televizor o hmotnosti 50 kg. Koaxiální reproduktory tvoří zpevněné laminátové kužely se středovou kalotou, o nejnižší část pásma se starají dva basové měniče směřující dolů a společně zajišťují velmi kvalitní výkon. Připojení je vynikající, zahrnuje HDMI, ethernet, wifi, USB, Bluetooth, NFC a kompatibilitu s Google Cast. HT-XT3 též deklaruje podporu Hi-Res audio formátů, jako je Dolby TrueHD, DTS-HD Master Audio, FLAC, WAV a DSD a díky svým síťovým schopnostem se může stát součástí audio systému řízeného aplikací Sony SongPal. Sony vyprodukoval skvěle hrající a dobře vybavenou zvukovou základnu za lákavou cenu.
 
Orientační cena: 16 000 Kč
Distributor v ČR: sony.cz 
Test v S&V: 7/15 (S&V verdikt – vynikající)
 
EVROPSKÝ SOUNDBAR 2015–2016
Canton DM 90.3

Kategorie soundbarů je stále rozmanitější a uspět v ní není snadné. Canton DM 90.3 však ve třídě 2.1kanálových systémů představuje etalon. Pár 110mm koaxiálních měničů nabízí uhlazené středy a detailní vysoké frekvenční pásmo, zatímco čtyři 110mm basové woofery si hlídají energické, přesné a dynamické spodní partie – celkově vyzáří až 300 W. Poctivě zpracovaný kabinet tuhé konstrukce poskytne bezpečnou základnu i pro televizory s opravdu velkou úhlopříčkou. Kromě toho DM 90.3 oplývá všemi potřebnými funkcemi, takže poslouží i jako centrum domácí zábavy. Jeho tři HDMI vstupy zvládnou 3D i 4K UHD video a bohaté analogové a digitální připojení včetně Bluetooth aptX mu poskytují širokou kompatibilitu.
 
Orientační cena: 1 200 €
Distributor v ČR: eurostar-ostrava.cz 
Test v S&V: připravujeme
 
EVROPSKÝ REPROSYSTÉM PRO DOMÁCÍ KINO 2015–2016
Klipsch Reference Premiere RP-280 Home Theatre System

Filmoví fanoušci od svého domácího kina očekávají vzrušující surroundové efekty i pořádnou dynamiku a tyto atributy jim systém Klipsch Reference Premiere nabízí měrou vrchovatou. Svěřte filmový soundtrack tomuto 5.1kanálovému systému a atraktivní hybridní technologie Tractrix Horn zobrazí každý detail. Basový fundament vychází z firemních měničů Cerametallic. Pozoruhodné surroundové reproduktory jsou osazeny 15palcovými měniči a poradí si jak s vyššími, tak i nízkými frekvencemi, a to bezdrátově. Klipsch vytvořil novou vlajkovou loď mezi vícekanálovými systémy, která také oplývá vynikající kvalitou zpracování a impozantním designem.
 
Orientační cena: 32 990 Kč (Klipsch RP-280F)
Distributor v ČR: cptpraha.cz 
Test v S&V: připravujeme
 
EVROPSKÝ NEJVÝHODNĚJŠÍ REPROSYSTÉM PRO DOMÁCÍ KINO 2015–2016
JBL Arena Cinema 5.1

Vysoce kvalitní vícekanálové systémy obvykle vyžadují dostatek prostoru – a adekvátní finanční investici. Série JBL Arena představuje cenově dostupný reproset, který umožní majitelům AV přijímačů střední třídy vybudovat impozantní 5.1 sestavu v mezích rozumného rozpočtu. Podlahovky Arena 180 lze snadno umístit do jakékoliv místnosti a jejich vyrovnaný zvuk produkovaný firemními tweetery a středobasovými 7palcovými měniči podporuje aktivní subwoofer SUB100. Centrální reproduktor a satelitní surroundy jsou k dispozici v bílé nebo černé variantě. Řada Arena navazuje na slavný odkaz firmy JBL a je dostupná širokému okruhu milovníků dobrého zvuku.
 
Orientační cena: 16 990 Kč (JBL Arena 180)
Distributor v ČR: dsicz.cz
Test v S&V: 5/15 (S&V verdikt – vynikající)
 
EVROPSKÝ SUBWOOFER PRO DOMÁCÍ KINO 2015–2016
ELAC SUB 2070

Subwoofer ELAC SUB 2070 zdařile kombinuje stylový, vysoce lesklý povrch, robustní konstrukci a supermoderní technologie. 10palcové měniče jsou uspořádány v tzv. Push-pull konfiguraci, jež eliminuje nežádoucí rezonance. 600W zesilovač si poradí i s opravdu rozlehlými poslechovými prostory, aniž by ztrácel citlivou dynamiku i přesnost v pásmu kolem 20 Hz. Aby subwoofer podával ve vašem domácím kině ty nejlepší možné výkony, k tomu mu pomáhá aplikace, jež zahrnuje parametrický ekvalizér i automatickou akustickou kalibraci. Stačí stisknout tlačítko Auto EQ na vašem smartphonu nebo tabletu v blízkosti subwooferu a pak znovu na vašem poslechovém místě a SUB 2070 přesně vyladí svůj výkon v závislosti na technických a akustických podmínkách. Geniální!
 
Orientační cena: 42 000 Kč
Distributor v ČR: basys.cz 
Test v S&V: připravujeme
 
 
OBOR FOTO 2015–2016
 
EVROPSKÁ ZRCADLOVKA 2015–2016
Nikon D5500
 
EVROPSKÁ VYSPĚLÁ ZRCADLOVKA 2015–2016
Canon EOS 7D Mark II
 
EVROPSKÁ PROFESIONÁLNÍ ZRCADLOVKA 2015–2016
Canon EOS 5DS/5DS R
 
EVROPSKÝ KOMPAKTNÍ SYSTÉMOVÝ FOTOAPARÁT 2015–2016
Fujifilm X-T10
 
EVROPSKÝ VYSPĚLÝ KOMPAKTNÍ SYSTÉMOVÝ FOTOAPARÁT
Olympus OM-D E-M5 II
 
EVROPSKÝ PROFESIONÁLNÍ KOMPAKTNÍ SYSTÉMOVÝ FOTOAPARÁT 2015–2016
Sony α7 II
 
EVROPSKÝ VYSPĚLÝ KOMPAKTNÍ FOTOAPARÁT 2015–2016
Leica Q
 
EVROPSKÝ CESTOVNÍ KOMPAKTNÍ FOTOAPARÁT 2015–2016
Sony Cyber-shot DSC-HX90/V
 
EVROPSKÝ OBJEKTIV 2015–2016
Sigma 24mm F1.4 DG HSM | Art
 
EVROPSKÝ PROFESIONÁLNÍ OBJEKTIV 2015–2016
Canon EF 11-24mm F/4L USM
 
EVROPSKÝ ZOOMOVÝ OBJEKTIV 2015–2016
Tamron SP 15-30mm F2.8 Di VC USD
 
EVROPSKÝ TELEZOOMOVÝ OBJEKTIV 2015–2016
Sigma 150-600mm F5-6.3 DG OS HSM | Sports
 
EVROPSKÝ KOMPAKTNÍ SYSTÉMOVÝ OBJEKTIV 2015–2016
Sony FE 90mm F2.8 Macro G OSS
 
EVROPSKÝ KOMPAKTNÍ SYSTÉMOVÝ ZOOMOVÝ OBJEKTIV 2015–2016
Fujifilm Fujinon XF 16-55mm F2.8 R LM WR
 
EVROPSKÝ PROFESIONÁLNÍ KOMPAKTNÍ SYSTÉMOVÝ OBJEKTIV 2015–2016
Olympus M.Zuiko Digital ED 40-150mm F2.8 PRO
 
 
EVROPSKÁ FOTO INOVACE 2015–2016
DxO ONE
 
 
 
OBOR ELEKTRONIKA DO AUTA 2015–2016
 
EVROPSKÝ NAVIGAČNÍ MÉDIA SYSTÉM DO AUTA 2015–2016
Kenwood DNX7150DAB
 
EVROPSKÝ ZESILOVAČ DO AUTA 2015–2016
Helix P SIX DSP 
 
EVROPSKÝ REPROSYSTÉM DO AUTA 2015–2016
Hertz MLK 1650.3
 
EVROPSKÝ SUBWOOFER DO AUTA 2015–2016
Focal Performance Expert P 25 F
 
EVROPSKÝ PROCESOR DO AUTA 2015–2016
Helix DSP PRO
 
EVROPSKÝ UPGRADE DO AUTA 2015–2016
Alpine X701D-A
 
EVROPSKÝ VYSPĚLÝUPGRADE DO AUTA 2015–2016
Mosconi Gladen Pico 2
 
EVROPSKÝ HIGHENDOVÝ KOMPONENT DO AUTA 2015–2016
Ground Zero GZPW Reference 250
 
 

Přidat komentář