Diskuzní fórum - audio

Magnat quantum 505-jaký AV receiver?

Autor: Honza-H
Vloženo: 28.10.2008 9:28
Chtěl bych se tady na fóru zeptat znalých spoluobčanů, jaký AV receiver bych si měl koupit k Magnat Quantum 505. Mám čtyři favority. 1) Harman Kardon AVR 255 2) Denon AVR-1909 3) ONKYO TX-SR606E 4) MARANTZ SR5003 Už jsem nějaký názory slyšel, ale každej názor byl jinej. Např. vychvalovaná značka Harman se prý k Magnatům nehodí ?!? Denon má takovej suchej zvuk ?!? A Onkyo je prý z těchto AV zvukově nejslabší a nemá upscaling na 1080p ?!? A Marantz je novinka. Ale značka je zvukově vyhlášená. Jestli se hodí k Magnatům, bohužel nevím. Pořád se nemohu rozhodnout. Pokud má někdo s touto kombinací repro a AVR zkušenosti, tak mi prosím poraďte. Díky Honza
thon
29.10.2008 17:04
Ahoj, ty Magnaty jsem měl asi 14 dní a šly z domu. Agresivní syčivý zvuk. Porozhlédni se po jiných repro u solidnějších výrobců. Já nakonec koupil mírně jeté Mission 782, které mě perfektně sedly k Harmanu 445 a celek hraje úžasně.
thon
29.10.2008 17:21
Ale jesti se těch beden nechceš zbavovat, tak Marantz myslím by k nim šel. Je na výškách medovější a zastřenější, hodí se k plechovému zvuku Magnatu. Nebude to tahat za uši, ale radost nečekej.
Honza-H
30.10.2008 8:52
Dík moc za radu, ale bohužel repro mám v celé sestavě. Sice za super cenu, ale prodělat na nich při prodeji 15tis se mi nechce. Na jednu stranu je na ně samá chvála a na druhou stranu to lidi hážou do kontejneru.Chtěl jsem si pořídit lepší sestavu do 30000,- vč. SW, protože předtím jsem měl pouze All in1. Ano, přiznávám, dnes bych si koupil asi jinou značku. Ale bohužel. No a teď přišel čas na nový AVR. Do teď SONY STR-DB790. Takže nevím, každý píše něco jiného. Ale ten marantz 5003 se mi taky zamlouvá. Ale je to novinka. Vzal bych asi to Onkyo 606, ale nemá upscaling na 1080p. A 706 je drahá. Takže buď Denon 1909 (prý má méně výrazný zvuk) nebo HK 255 (prý zas moc výrazný k Magnatům) nebo ten Marantz 5003. Máš zkušenosti s porovnáním těchto značek? :-) Honza
thon
30.10.2008 11:24
Tady s těma novinkama asi moc lidí mít zkušenost ještě nebude, ale zvukový charakter bude asi dost podobný se staršími stroji, výrobci jen přidají nějakou tu výbavu, nové dekodéry a podobné nesmysly. Já slyšel Marantz SR-7500, medový, mdlý, pomalý zvuk, ale s těmi Magnaty to aspoň nes*alo, Denon AVR-2106 mě přišel dost syntetický a sterilní, Onkyo nevím, nakonec jsem Magnaty prodal a koupil Mission a Harmana 445, křišťálový, přirozený zvuk a co jsem slyšel doposud u kamarádů, tak bych neměnil. Jak hraje Harman 255 nevim, ale jak říkám, megarozdíl mezi 445 a tím co jsem slyšel od jiných výrobců.
Jiří
30.10.2008 14:51
Co od zvuku čekáš? Magnat + receiver bude stát za kulový, zvlášť v levnější katekorii. Je nutný poslech a nekupovat po internetu. Sice ušetříš, ale budeš mít doma póvl. Ale jinak Harman hrál pro mě uši dobře s repro Focal. Denon + spol jsem slyšel, má hodně různých opiček, ale tam to začíná a taky končí. Zvuk z toho nedostaneš, ani kdyby ses u toho posral.
jiří
30.10.2008 15:13
A ještě dodatek. Nevím proč chceš upsampling(nevím jak se to píše) a podobný nesmyslnosti od zesilovače. Na televizi je dnes snad dost vstupů, které si snad poradí. Receivery v kategorii kterou uvádíš prostě nehrají, vlastně hrají ale pouze DK. Na muziku to není. Magnat + šikmooký zesilovač = paskvil
Honza-H
31.10.2008 8:23
Děkuji Jiřímu za super radu! Takových rad není nikdy dost :-) Chtěl jsem radu od někoho, kdo má něco podobného doma a již má nějakou zkušenost, co s čím hraje obstojně. (v této cenové kategorii). Také nepomlouvám lidi co si nemohou dovolit BMW 5, ale postačí si s Octavií! S mým platem si nemůžu dovolit zesík za 30tis a sadu repro za 60000,- Tudíž pro audiofili jsem trouba, co utrácí svý peníze za křápy! Mr. Thon byl taktéž upřímný, ale alespoň mi poradil, která značka jak hraje. Za což mu děkuju. Takže takovéto rady už prosím nechci! Díky :-( H.
Jiři
5.11.2008 14:41
No poradit v poradně na dálku jaksi nejde. Podobných věcí jsem měl doma hodně, má ženy mi říká proč ty krámy domů neustále tahám. Já jsem nikoho nepomlouval. Já se ti akorát snažím říct, že je potřeba jít poslouchat co se ti líbí nebo nelíbí. U klávesnice a monitoru zjistíš kulový. A co jak hraje, to si člověk musí poslechnout. Každej je jinak hluchej. A pokud chceš radu: mám kamarády, kteří jsou na tom jako já. Prostě žádní milionáři, ale já na rozdíl od nich už třicet let se snažím poslouchat, místo v dnešní době tak populárního courání po netu. Už jsem to tu kdysi psal. Všichni mí známí, co koupili za posledních cca 7 let DK(a to koupili za cca70k a výš) tak jsou nasraní, protože když to porovnávají s mým stereem za podobný peníz, tak to se vůbec vlastně srovnat nedá. Je to klasickej brak a japonský receivery + německý repro tomu nasadí akorát parádní korunu blbosti(zvlášť v levné kategorii). Jestliže nechceš schudnout ještě víc než jsi, tak si kup stereo za cca 30K, ožel prostor a budeš spokojenej i za spoustu let. Výběr je na tobě a na vlastním poslechu(bez toho to prostě nejde). Jinak budeš chudší než teď, ale zato doma budeš mít DK se spoustou ptákovin, ale hrající naprosto mizerně. Za slušný peníz a dobře hrající dostaneš nižší řady NAD nebo CA ve spojení s Wharfedale (nevím ale teď ten druhej název, ale je to regálové repro kolem 8, nebo 9k). Ale jinak klidně kup levné DK, je to jako bys ty peníze spláchl do hajzlu. Výslednej efekt bude stejnej. Budeš mít doma furt tak akorát prd
labus
24.5.2009 21:56
Poslouchal jsem na onkyu 806 dali concept6 wharfedale9.5 JBLes80, to samé pak na HK 255 a zvítězily JBL druhé místo DALI na třetím WHARF. ty mě ani neoslovily ani neurazily. Vjednom stebou souhlasím taky jsem toužil po magnat505 při poslechu s výše uvedenými značkami jim magnat nesahá po kotník(fůra nepřirozenejch basů a plechovejch výšek) u mě vyhrál JBLES80
Petr Technics
1.3.2012 5:38
Ahoj lidi mam recevier Technics SA-DX940, mam ragálové repro Technics SB-CD120.Já sem spokojený mě to sice stačí, ale změna je život, a ty Magnat Quantum 505 jsem našel na aukru, kup teď za 5 000 kč, myslíte že to je čpatná volba k tomu mému recevieru?
Džony
8.6.2014 22:35
O čem se bavíte, kupte si Teslu za bůra z bazaru a budete vychechtaný.
Oliheň
22.1.2016 2:48
Zdarec. Já jsem si pořídila postarší trošku odřené dvě bedýnky Magnat Qantum 505, zesilovačům, zapojením a kabelům se snažím porozumnět tak nějak postupně. Ale byl mi k nim doporučen i zakoupen (řekla bych postarší a za slušnou cenu) "šikmooký" Onkyo Integrated Stereo Amplifier A-9210. Člověk by ani neřek, jak si spolu ty krámy rozumí. Zvuk je nádherný. Akorát tedy nemůžu stále a už dlouho sehnat manuál zvláště k tomu zesilovači. Nemáte ho někdo, prosím?

Přidat komentář