Diskuzní fórum - audio

Jaký audiosystém pro tichý ale kvalitní poslech?

Autor: bluenite
Vloženo: 11.10.2016 20:56
Silný zesilovač a citlivé bedýnky? Jaký by mohl mít výkon pro běžný pokoj 5x3m/45m3? Impedance beden 4-6 Ohm? POslouchám hlavně klasickou a instrumentální hudbu (=dynamika). Žádný pop, techno nebo metal ;-), to snad ani potichu poslouchat nejde... Loudness je použitelný pro basy, výšky při nekvalitě aparatury stejně chybí. Výsledný zvuk je bez vybuzení plochý. Poradí někdo znalý, i konkrétní zesilovač/bedny? Díky za tip, radu.
Milan
30.1.2017 17:56
Hraji na Yamaze htr 6130 + 4x repro Tesla 1PF 067 67. Rozměry 49x32x24,5(V,Š,H).To repro je malinko slabší než by si Yamaha zasloužila ale hraji převážně jen velmi potichu, decentně,tak, aby hudba byla slyšet všude v celém bytě a pásmu od hloubek po výšky a nikoho neobtěžovala , byla příjemná.Pokud si chci hudbu vychutnat sám jen zavřu dveře do pokoje :)CD,tape deck a další samozřejmě k tomu.Na repro velmi záleží stejně jako na dostatečném výkonu receivru, htr6130 má 5*100W sinus.V podstatě je to domácí kino ale tuhle funkci využívám jen minimálně, primárně mi jde o stereo poslech pokud poslouchám sám a když jde celkově o kulisu občas pustím signál do čtyřech repro a ačkoliv nejsem moc přívrženec udělátek, tak k tape decku je fajn mít i equalizer.Jinak v případě dobré nahrávky yamaha nabízí tzv.pure stereo,tj.signálová cesta bez korekcí.Pokud máte méně místa pohodlně postačí jen 2*Tesla 1PF 067 67.Sám hraji většinou pouze na dvě bedny.Prošel jsem si velkou spoustu reprobeden nejrůznějších více či méně známých výrobců ale na tesly má málokdo a koupit dvě dobré starší bedny za 5-6 tkč a nebo za možná stejně kvalitní zvuk dát i 10x tolik je otázka.Na druhou stranu můj sluch už není co býval,takže chce to slyšet a potom se rozhodnout sám.Každému vyhovuje trošku něco jiného.No a vlastně v úvodu jste si odpověděl sám.silný zesilovač a citlivé bedýnky.

Přidat komentář