Diskuzní fórum - audio

reprobedny k recieveru

Autor: Pavel
Vloženo: 31.1.2017 13:47
V současné době poslouchám muziku, v panelákovém obýváku 20m2, na receiveru Sony STR-D500 (8 ohm) a k tomu bedny Sony SS-A307 (od nějaké věže all in one) a chtěl bych si koupit nějaké nové, lepší, černé reprobedny do cca 10.000,-Kč. Umístění beden ve výšce cca 120 cm a 3 metry od sebe – čelní hrana repro cca 55 cm ode zdi. Propojeno bílou dvoulinkou s lankem o průřezu 2,5mm. V užším výběru mám tyto repro: Wharfedale Diamond 220, Klipsch R-15M, Tannoy Mercury 7.1, AQ Tango 85 (3pásma), Magnat Quantum 203. Poslouchám hlavně 80s muziku, poprock, synth-pop a někdy heavy metal typu Iron Maiden, Nightwish. Muzika je spíš jako kulisa, soutředěný poslech, že bych si sedl doprostřed a nerušeně poslouchal, je bohužel, jen tak 1x do měsíce. Je mi jasné, že od receiveru za 6.000 a bedýnek v uvedené ceně nemohu očekávat zázraky, ale chtěl bych se zeptat, jestli byste mi někdo k uvedenému receiveru doporučil něco z těchto repro nebo jestli se budou nějak tlouct :) Doplňující dotazy vzhledem k cenové relaci: Stačí na propojení uvedená dvoulinka nebo radši koupit třeba kabely AQ 625 nebo AQ640? V současné době mám CD Technics SL-PG 440A propojen s receiverem „tkaničkami“ co se dodávaly k přístrojům – něco jako Hama za cca 60 Kč – vyplatilo by se investovat do něčeho dražšího jako třeba Sinox HD Premium, Home Theater, Bandridge? Přijde mi, že kabely typu Audioquest Tower jsou vzhledem k ceně propojovaných zařízení zbytečně drahé. Díky, Pavel

Přidat komentář