Předplatné časopisu Stereo & Video s internetovým rádiem Gogen IR167 BTB

Stereofonní trojkombinace Gogen IR167 BTB, slučující klasický FM přijímač, internetové rádio a budík, je ideálním společníkem jak na pracovní stůl, tak na noční stolek, ale i do kuchyně, obývacího či studentského pokoje – zkrátka všude tam, kde chcete mít stále po ruce svou oblíbenou hudbu, ať už z rozhlasového vysílání nebo z vlastních zdrojů. Tento elegantní, velmi dobře hrající stolní přístroj totiž umí zprostředkovat nejen rozhlasové stanice, a to doslova z celého světa, ale přes wifi a Bluetooth rovněž nahrávky z domácích síťových úložišť (počítače, notebooku, serveru…) a mobilních telefonů, z nichž se může rovněž přímo ovládat. A jako bonus přidává kromě stále aktuální předpovědi počasí pro libovolně zvolené konkrétní místo také minutku a dokonce i dobíječku akumulátorů mobilů a tabletů. Dokáže tak nejen potěšit vaše uši (i duši), ale také vás včas probudit, připravit na očekávané počasí, připomenout důležitý časový termín i dodat energii vašim mobilním společníkům.

Pro příjem rozhlasu z éteru má digitální tuner s podporou informací RDS a pamětí pro dvacítku nejoblíbenějších stanic. Obdobně lze uložit do jehopaměti až 250 internetových rádii, která na přání třídí podle nejrůznějších kritérií, např. země, žánru apod., a ve spojení s portálem Mediayou sestavovat i jejich vlastní seznamy. Integrovaný budík, nastavitelný na dva různé časy a jednorázovou či pravidelnou aktivaci v konkrétní dny, pak podle zadání ve stanovenou dobu spouští buď předvolenou stanici, nebo klasický signál, respektive interní melodii. A protože Gogen přehrává kromě rozhlasových stanic také audiozáznamy ze síťových úložišť a mobilních telefonů, plní skvěle i funkci externí bezdrátové reprosoustavy.  Vše se ovládá buď přímo tlačítky a otočným voličem na přístroji, nebo na dálku standardně přibalovaným malým ovladačem v interakci s barevným LCD displejem s regulovatelným jasem, který v pohotovostním režimu zobrazuje hodiny a aktuální předpověď počasí. Ale tím možnosti obsluhy ještě nekončí. Pokud si vlastníci mobilních zařízení s operačním systémem Android či iOS do nich stáhnou aplikaci AirMusic, mohou ho velice pohodlně řídit také z nich. No, řekněte, nebyl by to ideální společník i pro vás?


Technické parametry: digitální tuner FM (VKV) s RDS a 20 předvolbami;  přehrává audioformáty MP3, AAC, WMA, VMW, FLAC; konektivita wifi, Bluetooth, přípojky LAN, USB pro napájení externích zařízení (5 V/1 A), výstup pro sluchátka; zvukový výkon 2x 7 W; příkon pohotovostní 2 W, provozní 29 W; rozměry 26 x 11 x 19 cm; hmotnost 1,6 kg; černé provedení.

Roční předplatné s příjímačem Gogen IR167 BTB si můžete objednat zde.